Brak dzwonków, stroje galowe, bukiety, bombonierki, świadectwa i nagrody zwiastowały zakończenie roku szkolnego. Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim udali się na dwumiesięczny odpoczynek. 

Kilkaset uczniów zakończyło dziesięciomiesięczny maraton nauki. Wzięli udział w uroczystym podsumowaniu rocznego zmagania z codzienną ranną pobudką, siedzeniem nad książkami i odrabianiem zadań domowych. Wychowawcy wraz z dyrekcją wręczyli świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody honorowe. Nie zabrakło nawiązania do 65-letniej historii Liceum Ogólnokształcącego oraz sukcesów szkoły.

Tajna kapituła złożona z licealistów postanowiła przyznać kilka niehonorowych nagród humorowych. W zabawny sposób wyróżniono kilku uczniów, którzy w szczególny sposób odznaczyli się swoimi zachowaniem w ciągu roku, np.: śpiocha, głodomora, optymistę, konferansjera, amanta lub zdobywcę kosmosu.

– Początkowo byłem bardzo zdziwiony otrzymanym tytułem i nie rozumiałem, o co chodzi. Dopiero kolega wyjaśnił mi, że chodzi o moje dość (o ile nie bardzo) nieczytelne pismo. Zacząłem się śmiać z tego, że ktoś postanowił wyróżnić moje szlaczki i zaszyfrowane słowa – opowiada Szyfrant Roku, Jan Mataszewski.

Uczniowie podstawówki, gimnazjum oraz liceum otrzymali promocję do następnej klasy. Z radością pożegnali szkołę, aby 3 września ponownie zasiąść w ławkach wśród swoich znajomych.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie