Brak wyobraźni opolskich ratuszowych decydentów nie powinien nas już dziwić. A jednak okazuje, że nie docenialiśmy ich możliwości. W efekcie mamy zniszczony park – i oczywiście brak ludzi za to odpowiedzialnych. Mamy także rozbrajające zdziwienie i słabe dowcipy prezydenta.

Już w piątek mieszkańcy dzielnicy AK informowali, że w parku źle się dzieje.

– Od środy na polanie parku na AK pracują profesjonalne, bardzo kosztowne firmy. Polana już zryta, bez trawy.Koncert „Rozjechany park” Stoi ogromna scena, przy okazji będzie jakaś impreza Gospodyń Wiejskich. Czaicie??? Mają rozmach z naszych opłat na TVP, a gorzej, że i z tych 2 miliardów, które nierząd przydzielił tej reżimowej stacji zamiast np. na onkologię dziecięcą….. Igrzyska… igrzyska…. Mam nadzieję, że Urząd Miasta Opole nie dołożył się finansowo, choć promuje to wydarzenie – informowała Barbara Skórzewska mieszkająca tuż obok.

Dzisiaj ciężki sprzęt pracuje tu dalej i rozjeżdża wszystko to co nie zostało jeszcze rozjechane. – Nikt nie dał zgody TVP na postępowanie wbrew regulaminowi i rozjeżdżanie parku – twierdzi rozbrajająco rzecznik ratusza. Ale zgodę na imprezę dał. Chyba, że nie wiedział na co się zgadza. Ale to niemożliwe bo szczegółowo promował wydarzenie na swej stronie

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Wielki finał odbywa się na PGE Narodowym, najpierw jednak impreza odbywa się kolejno w każdym z województw – wstęp na te wydarzenia jest  bezpłatny. Na każdym z festiwali czeka pyszne jedzenie, ogromna porcja wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody.

Już z tego wstępnego opisu widać, że to duża impreza, a biorąc pod uwagę fakt kampanii wyborczej i dodatkową reklamę koncertu, który był tej imprezy częścią, bardzo duża.

Władze Opola odcinają się od niej choć w rubryce „Gospodarz” na jej plakacie figuruje logo miasta, a prezydent żartuje na Facebooku w stylu Mateusza Morawieckiego – czego nie przytoczę – bo wstyd. Ale chcący odnajdą te błyskotliwe treści.

Dzisiaj, widząc co się dzieje opolscy radni Platformy Obywatelskiej postanowili zwrócić się do TVP o niezwłoczne doprowadzenie parku do stanu sprzed koncertu.

– Jesteśmy zainteresowani, kto i na jakich zasadach udostępnił ten teren TVP pod taka imprezę ? – pyta Barbara Kamińska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola z PO.

– Podejście do zieleni odzwierciedla nasz podejście do społeczeństwa – mówi radny PO Tomasz Kaliszan apelując do władz TVP o jak najszybsze naprawienie wyrządzonych parkowi szkód i o przeproszenie za to mieszkańców.

Wtóruje mu radny Przemysław Pospieszyński. – Stan parku obrazuje podejście telewizji publicznej do mieszkańców. Tak samo jak niszczy wolność słowa, niszczy demokrację razem z partią rządzącą tak samo zniszczyła park w naszym mieście – mówi.

Pospieszyński nie ma wątpliwości, że ktoś w ratuszu zezwolenie na tę imprezę wydał. – Wątpię, żeby miasto promowało imprezę, na którą nie wydało zezwolenia.

Koncert „Rozjechany park”

Fot. Barbara Skórzewska, Honorata Lukawska, Przemysław Pospieszyński, kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

2 komentarze

  1. Sandra Natalia W. /

    To tylko trawa , a tak naprawdę więcej chwastów niż trawy. Ale jak zwał tak zwał . A problemu z wycinką lasu nie widzicie ? Na Kup coraz mniej drzew, ani słowa na ten temat ? A na wiejskich festynach to się można bawić i na trawie? Takie czepianie się każdego szczegółu, zamiast się cieszyć, że coś się dzieje w okolicy ,że ludzie mają gdzie wyjść na chwilę, pobawić się, zapomnieć o tym chorym świecie, chorobie, wojnie , polityce … to Tylko nakręcacie podziały i nienawiść. Czy demokracja nie polega na wolnym wyborze każdego człowieka, co jest dla niego lepsze ? Najwięcej się zawsze plują ci co najwięcej mają bo ciągle mało

    • Leszek Myczka /

      Droga Sandro Natalio W. Nie wiem czy nie zauważyłaś, że to Twój ukochany PiS rżnie w całej Polsce drzewa na potęgę. Dziesiątki, o ile nie setki razy o tym pisaliśmy. Czym innym jest zabawa na trawie – czym innym rozjeżdżanie parku TIRami (dla Ciebie to chwasty). Czy widziałaś kiedyś efekt wielokrotnej jazdy czterdziestotonówki po trawie? Pewnie nie, bo nie pisałabyś tego co piszesz. A poza tym – jeżeli dla trzygodzinnej rozrywki (wątpliwej) warto zniszczyć coś co codziennie służy tysiącom ludzi i nie będzie im mogło służyć, bo TVP nierychliwa i potrwa, zanim naprawi szkody – o ile w ogóle to zrobi – to życzę Ci zdrowia. Do tego zwróć uwagę, że wszystko to odbywa się za Twoje i moje pieniądze – i tak na każdym kroku. Setki i miliony idą w błoto – postaraj się to ogarnąć….

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.