Otylia Bannert z Dańca wygrała wojewódzki finał konkursu organizowanego przez KRUS na temat bezpieczeństwa na wsi i w rolnictwie.

Jest autorką najlepszej rymowanki na ten temat. Rywalizacja na rymowanki i prace plastyczne sprawdza się jako nauka i utrwalanie bezpiecznych zachowań u dzieci poprzez zabawę. To ważne, bo wciąż jeszcze w gospodarstwach z powodu nieostrożności dochodzi do wypadków wśród dzieci. Gratulacje laureatce z powiatu opolskiego złożył Bartosz Wajman, członek Zarządu Powiatu Opolskiego. Nagrody wręczono w sali Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim.

W KRUS-ie rymują. Otylia Bannert finalistką ważnego konkursu

Do udziału w konkursie zaproszone zostały dzieci urodzone w latach 2009-2013, których przynajmniej jeden rodzic/ opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do konkursu.

Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu rymowanki (min. 4 wersy, max. 30), popularyzującej zasady ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym oraz wiedzę o zagrożeniach wypadkowych przy wykorzystaniu treści i przekazu kampanii prewencyjnych KRUS.

Dodajmy, że Otylia jest osobą wielu talentów:

Niestety dotychczas nie udało nam się dotrzeć do samej nagrodzonej  rymowanki. Niezwłocznie po jej zdobyciu opublikujemy ją poniżej.W KRUS-ie rymują. Otylia Bannert finalistką ważnego konkursu

Fot. Monika Kluf

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.