W prestiżowym rankingu „Perspektyw” Technikum Leśne w Zespole Szkół w Tułowicach zdobyło bardzo dobre 5. miejsce w regionie i tym samym, srebrną tarczę.

– To nie tylko symbol sukcesu, ale przede wszystkim potwierdzenie poziomu kształcenia i zaangażowania całej społeczności szkolnej – mówi Henryk Lakwa, starosta opolski. – To wspólny sukces uczniów kadry pedagogicznej. Technikum Leśne w Tułowicach od lat cieszy się opinią placówki, która stawia na rozwój praktycznych umiejętności uczniów, przy jednoczesnym poszanowaniu tradycji i nowoczesności.

Srebrna tarcza to potwierdzenie, że szkoła ta jest miejscem, gdzie młodzi ludzie mogą rozwijać swoje pasje związane z przyrodą i leśnictwem, a zdobyta wiedza i umiejętności są solidnym fundamentem do dalszego rozwoju zawodowego. Jest też zachętą dla ósmoklasistów do wyboru tej właśnie szkoły.

Technikum w Zespole Szkół w Ozimku zajęło w rankingu „Prespektyw” 11. Miejsce, zdobywając Brązową Tarczę. To wyróżnienie, a zarazem motywacja do dalszego rozwoju i podnoszenia poprzeczki.

Technikum Leśne w Tułowicach laureatem Srebrnej Tarczy. Brązowa  dla Technikum w Ozimku. Szkoły ze znakiem jakości

Szkoły z czołówki Rankingu Liceów i Techników Perspektyw są dumne z sukcesu w Rankingu. W wysokie pozycje rankingowe wpisana jest przecież nie tylko liczba zwycięstw, punkty maturalne, pomyślnie zdane egzaminy. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego, ambitnych uczniów, lokalnych władz oświatowych i samorządowych, dbających o dobre warunki pracy swoich szkół.

I dlatego z inspiracji dyrektorów szkół i nauczycieli wprowadzono dla najlepszych polskich liceów i techników specjalne tytuły i wyróżnienia graficzne – potwierdzenie wysokiej jakości ich pracy. Warto pochwalić się sukcesami na szkolnej stronie internetowej, na którą zaglądają przecież kandydaci i ich rodzice.

Fot. Monika Kluf

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.