Młode Orły Luboszyce, Soccer College Łubniany i Stegu Start Jełowa rywalizowały podczas Turnieju Piłkarskiego im. Wiesława Łucyszyna. Sobotnie (26.08) zawody odbyły się na boisku LZS-u Luboszyce.

Turniej skierowany był do trzech grup wiekowych – od najmłodszych skrzatów, przez żaki, aż po najstarsze orliki. Wśród skrzatów rywalizowały dwie drużyny: Młode Orły Luboszyce i Soccer College Łubniany. Wśród żaków i orlików było to już po pięć drużyn z trzech klubów: Młodych Orłów Luboszyce, Soccer College’u Łubniany i Stegu Startu Jełowa.

@opowiecie.info Młode Orły Luboszyce, Soccer College Łubniany i Stegu Start Jełowa rywalizowały podczas Turnieju Piłkarskiego im. Wiesława Łucyszyna. Sobotnie (26.08) zawody odbyły się na boisku LZS-u Luboszyce. #LZSLuboszyce #Luboszyce #GminaŁubniany #piłkanożna #football #turniej #WiesławŁucyszyn #skrzaty #żaki #orliki ♬ Goal!!! – Official Sound Studio

Podobnie jak na wielu podobnych turniejach, tak i na tym nie liczono ani bramek, ani punktów. Nie tworzono więc klasyfikacji, a zwycięzcami byli wszyscy zawodnicy, którzy uczestniczyli w rywalizacji. Liczyła się dobra zabawa w gronie rówieśników reprezentujących akademie piłkarskie z gminy Łubniany.

Każdy mały zawodnik otrzymał ponadto pamiątkowy medal, a każda drużyna puchar. Czekał na nich też poczęstunek, między innymi: wafelki, banany, jabłka i woda. Była to więc doskonała okazja, by miło spędzić przedostatnią sobotę wakacji. Szczególnie, że małym zawodnikom towarzyszyli ich rodzice.

– Widać po dzieciach, że to udany turniej. Sportowa rywalizacja na wysokim poziomie i w duchu fair-play. Do tego dopisała pogoda, a uczestnicy dzisiejszych zawodów zagrali na bardzo dobrze przygotowanym boisku, nad którym pracowaliśmy od miesiąca – podkreślał Piotr Cieślik, prezes LZS-u Luboszyce. – Za rok chcemy zorganizować kolejną edycję, być może w szerszej formule, zapraszając też drużyny seniorskie i zespoły spoza gminy. Może stworzymy tutaj dwudniowy festyn? Zobaczymy, będziemy o tym informować.

Wiesław Łucyszyn to jedna z osób, która w 2007 roku pomogła reaktywować LZS Luboszyce. Został wtedy jego pierwszym trenerem i w ciągu zaledwie roku wywalczył awans z klasy C do klasy B. W 2012 roku wprowadził klub również do klasy A, w której występował do 2021 roku. Obecnie LZS Luboszyce trzeci sezon z rzędu gra w klasie B.

Należy jednak podkreślić, że Wiesław Łucyszyn to postać zasłużona nie tylko dla Luboszyc, ale i całego regionu. W latach 1963-1973 reprezentował seniorską drużynę Odry Opole, dla której rozegrał 200 spotkań i zdobył 6 goli. Później był też jej trenerem (1973, 1981-1982, 1998). Oprócz tego w 1963 roku występował w reprezentacji Polski do lat 23.

Były trener Odry Opole i LZS-u Luboszyce wsławił się również jako nauczyciel akademicki na Wydziale Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Jego specjalizacją była oczywiście piłka nożna. Emeryturę spędzał jako mieszkaniec Biadacza w gminie Łubniany. Zmarł 12 marca 2022 roku w wieku 82 lat.

Turniej zorganizował klub LZS Luboszyce. Partnerami wydarzenia byli sołtys i rada sołecka Luboszyc, a patronat medialny nad nim sprawował portal i miesięcznik Opowiecie.info.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.