Czy udało się ich zarazić teatralnym bakcylem? Okaże się po latach. Jeden chłopiec i siedem dziewcząt z Domu Dziecka w Chmielowicach pokazało dziś (11 stycznia, piątek) na deskach Opolskiego Teatru Lalki i Aktora spektakl „Narysuj mi baranka”, na podstawie „Małego Księcia”  Antoina de Saint-Exupéry’ego. 

 

Przed wystawieniem sztuki dzieci brały udział w warsztatach, na których uczyły się poprawnej wymowy, wyrażania uczuć oraz poprawnej  interpretacji tekstów. Wspólny wysiłek oraz zaangażowanie zaowocował brawami, gratulacjami oraz uśmiechem na ustach widowni. Dzieci przygotowały przedstawienie pod kierunkiem Barbary Lach, Doroty Bator oraz Kaji Wolak.

-To dla dzieci bardzo ważne doświadczenie. Niektóre z nich mają kłopoty z nauką – tutaj spisywaly się świetnie – mówi dyrektorka chmielowickiego Domu Dziecka Ingryda Gaida.  Wielkie podziękowania należą się Teatrowi  – dodaje.

Najważniejsze jest to, że te dzieci mogły przez kilka miesięcy mieć warsztaty pod kierunkiem zawodowców. Nie dość, że poznały tajniki teatralne, metody pracy przy tworzeniu spektaklu, zrozumiały zapewne także, że żeby coś zrobić  trzeba działać wspólnie, bo tylko w taki sposób można uzyskać jakiś efekt – zauważył Krystian Kobyłka, dyrektor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.

Na widowni można było zauważyć przedstawicieli organu prowadzącego DD w Chmielowicach – starostę opolskiego Henryka Lakwę, wicestarostę Leonardę Płoszaj, skarbnika powiatu Mariolę Konachiewicz, Magdalenę Fleszar – rzecznika prasowego, a także Iwonę Rejnhardt – szefową Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.