Z Mistrzostw Polski Mażoretek dziewczyny z Seniority wróciły z wieloma medalami i cennymi nagrodami. Najważniejszą było zdobycie Grand Prix za uzyskanie najwyższej punktacji w układach grupowych.

Zawody odbyły się w Bytomiu, a ich organizatorem był Związek Sportowy Mażoretek. Rywalizowało ze sobą około 68 zespołów z całej Polski, które zaprezentowały w sumie 711 choreografii. Reprezentantki grupy seniorek z Dobrzenia Wielkiego zatańczyły wspólnie z 33 tancerkami z innych zespołów podczas ceremonii otwarcia mistrzostw.

„Seniorita”, reprezentująca Stowarzyszenie Mażoretek Opolskich, rywalizowała w każdej z czterech kategorii wiekowych: mini kadetki, kadetki starsze, juniorki i seniorki.

Po raz pierwszy dziewczyny wystąpiły w kategorii Baton Classic Defilada Juniorki i zdobyły w niej tytuł Mistrza Polski. 

– To wielki sukces, na który składa się praca tancerek, trenerów oraz choreografów. Jesteśmy szczęśliwe i wdzięczne za całoroczne zaangażowanie w sport mażoretkowy wszystkich naszych tancerek. Rodzicom dziękujemy za każde wsparcie i pomoc podczas zawodów i treningów, wójtowi gminy Dobrzeń Wielki za możliwość reprezentowania gminy, a władzom województwa opolskiego za dofinansowanie naszej działalności – mówią trenerki Marta Jabłońska i Paulina Piekorz.

Przed dobrzeńskimi mażoretkami udział w Mistrzostwach Europy. To trzydniowe zawody, które odbędą się na początku lipca w czeskim mieście Liberec.

A oto wyniki uzyskane przez mażoretki ze Stowarzyszenia Mażoretek Opolskich „Seniorita” podczas na mistrzostwach Polski:

GRAND PRIX DLA SENIORITY – najważniejsza nagroda Mistrzostw Polski ( za uzyskanie najwyższej punktacji w układach grupowych na całych zawodach -za kategorie  Baton Sport Układ Sceniczny Seniorki )

I miejsce – Baton Sport Układ Sceniczny Seniorki

I miejsce – Baton Sport Defilada Seniorki

I miejsce – Baton Classic Defilada Juniorki

I miejsce – Baton Sport Układ Sceniczny Minikadetki

II miejsce – Baton Sport Miniformacja Kadetki

II miejsce – Baton Sport Solo Seniorki Starsze – Kinga Prudlik

II miejsce – Pompon Sport Solo Seniorki Starsze – Rozalia Juzak

II miejsce – 2xBaton Miniformacja Seniorki

II miejsce – Baton Sport Miniformacja Juniorki

IV miejsce – Baton Sport Układ Sceniczny Kadetki

V miejsce – Baton Sport Duo-Trio Kadetki – Hanna Niemiec, Liliana Niemczyk, Sylwia Cichowska

V miejsce – Baton Sport Miniformacja Seniorki

V miejsce – 2xBaton Solo Seniorki – Agata Puto

VI miejsce – Baton Sport Duo-Trio Seniorki – Agata Puto, Kinga Prudlik

IX miejsce – Baton Acrobatic Solo Seniorki – Adrianna Taborska.

Dodajmy, że mistrzostwa objęte zostały honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. W czasie zawodów odczytano list prezesa Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich informujący, że mażoretki zostały przyjęte w poczet członków tego komitetu.

Fot. Stowarzyszenie Mażoretek Opolskich „Seniorita”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.