Kultura od lat stara się eliminować bariery, stając się jak najbardziej dostępna dla wszystkich, w tym osób z niepełnosprawnościami. W najbliższy czwartek (30 listopada), będziemy mieli okazję uczestniczyć w jednym z takich wydarzeń. 

Sytuacja z roku na rok wydaje się być coraz lepsza, ale nadal daleka od ideału – pomimo funduszy inwestowanych przez grantodawców właśnie w obszar dostępności. Tym bardziej cieszy każdy przejaw dobrze zaplanowanej dostępnej kultury.

Narodowe Centrum Polskiej Piosenki i fundacja Kultura Bez Barier zapraszają na koncert Michała Sołtana z zespołem, w składzie: Mateusz Gramburg – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Bieżanek – gitara basowa, Gniewomir Tomczyk – perkusja.

Koncert odbywa się w ramach projektu Rock’AD’Roll, którego celem jest otwarcie świata muzyki na potrzeby osób niewidomych i głuchych.

Podczas koncertu zapewnione będą:
– audiodeskrypcja na żywo;
– tłumaczenie piosenek na polski język migowy;
– pętla indukcyjna;
– napisy polskie na żywo;

Wydarzenie będzie również dostępne dla osób poruszających się na wózkach. Zapewniona będzie również asysta na miejscu wydarzenia – taką potrzebę należy jednak zgłosić wcześniej, mailowo na adres: michalina@kulturabezbarier.org lub telefonicznie/SMS pod numerem: 793 996 475.

Wstęp bezpłatny po wypełnieniu formularza zapisów: https://forms.gle/N6SERyi8z2zcUe349

30 listopada, godz. 19:00, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Michał Sołtan – koncert bez barier w NCPP w Opolu

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze