Podczas tegorocznych Senioraliów gminy Dobrzeń Wielki bawiło się około 150 osób. Po latach pandemii impreza wróciła w dawnym stylu i z dużym przytupem. 

Senioralia wróciły do Dobrzenia Wielkiego, bawiło się na nich około 150 osób

Wydarzenie rozpoczęto w kościele parafialnym w Dobrzeniu Wielkim, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, którą odprawił ks. Alfred Skrzypczyk.

Następnie seniorzy udali się do Gminnego Ośrodka Kultury. Przywitała ich Apolonia Wilczek, Przewodnicząca Rady Seniorów, podziękowała za przybycie i pokrótce przedstawiła sponsorów tegorocznych Senioraliów.

Seniorzy mają plany, marzenia i aby mogły być spełnione potrzebne są finanse, a ponieważ Rada Seniorów nie ma środków własnych, pozyskujemy je z Urzędu Gminy czy od sponsorów prywatnych. Nie jesteśmy sami, wspólnie z nami działa Stowarzyszenie Seniorów „Aktywni” pod przewodnictwem Róży Kokot. Jesteśmy takim 2 w 1 dla naszych seniorów i bardzo za to dziękuję – dodała Apolonia Wilczek.

Po części powitalnej, seniorzy mogli podziwiać liczne występy artystyczne. Wystąpił zespół „Złoty liść” z Opola, zespół seniorów z Kuźnicy, uczestnicy sekcji baletowej i studia piosenki działających przy GOK w Dobrzeniu Wielkim oraz Lena Szpajcher, członkini kardy narodowej w akrobatyce powietrznej.

Senioralia wróciły do Dobrzenia Wielkiego, bawiło się na nich około 150 osób

Na koniec pierwszej części Apolonia Wilczek zwróciła się z apelem do seniorów.

Jesteśmy tu razem, świętujemy, ale wielu seniorów brakuje. Pomyślałam, że może każdy obecny tu senior, mógłby zrobić coś ważnego. Chodzi o dotarcie do tych brakujących osób, które z różnych względów nie są z nami. Wybierzmy sobie anonimowo, bez żadnych deklaracji taka osobę i porozmawiajmy z nią delikatnie, tak żeby się nie narzucać. Może chorym taka rozmowa przyniesie chwilę radości, a aktywnych zachęcimy do dołączenia do naszego grona. Wszyscy są mile widziani. Życzę wszystkim miłego świętowania Senioraliów – mówiła Apolonia Wilczek.

Wieczorem zorganizowano zabawę taneczną, którą prowadził zespół muzyczny. W trakcie na seniorów czekał słodki poczęstunek, ciepła kolacja, fotobudka, mnóstwo dobrej muzyki i zabaw prowadzonych przez gminną animatorkę Krystynę Gierok. Prawie 100 osób bawiło się do białego rana na sali Ośrodka Kultury.

Sponsorami tegorocznych Senioraliów gminy Dobrzeń Wielki są: Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim, Bank Spółdzielczy w Dobrzeniu Wielkim, Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, Prowod Sp. z o.o., Mebel Art z Chróścic, Protec Sp. z o.o., Kancelaria Radcy Prawnego A. Kowalska, Restauracja „Pod lasem”, Delikatesy Roj.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie