„Miejskie Ziółka” na scenie Modelatorni w reżyserii Nataszy Sołtanowicz już w sobotę 3 października w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Przedstawienie stawia wiele pytań, m.in. kim by były rośliny, gdyby były ludźmi. 

„Miejskie Ziółka” premierę miały również na Festiwalu Czterech Kultur w Łodzi we wrześniu.

Natasza Sołtanowisz, która odpowiada za reżyserię, muzykę i częściowo scenariusz przedstawienia, podkreśla, że głos zostaje oddany roślinom, które towarzyszom nam przez całe życie – mchom, trawom, kwiatom czy drzewom.

– Spektakl ma wątki edukacyjne, ale nie są one rozbudowane w nachalny sposób. Rozmawiamy na tematy związane z ekologią, ociepleniem klimatycznym. Zastanawiamy się, co się stanie za jakiś czas z planetą – mówi Natasza Sołtanowicz.

Jak zapowiadają twórcy „Miejskich Ziółek”, widzów czeka muzyczny spektakl przedstawiający postapokaliptyczną wizję świata, w którym stery przejmuje natura, a rośliny odzyskują głos.

– Zależy nam na tym, by zaznajomić się z tym, czym jest tak naprawdę świat roślin, co tracimy nie znając ich zbyt dobrze, jakimi są niesamowitymi istotami pod kątem biologicznym, jak i duchowym – wylicza Natasza Sołtanowicz. – Zastanawiamy się kim rośliny by były, jakby były ludźmi. Jakie są ich problemy, marzenia, emocje? To dialog pomiędzy ludźmi i roślinami – dodaje reżyserka.

W rolach głównych zagrają: Joanna Osyda, Karol Kossakowski oraz Kacper Sasin. Spektakl dla widzów w wieku 10-18 lat.

„Miejskie Ziółka” w Teatrze Kochanowskiego zobaczymy już w weekend 3 i 4 października, a także 23,24 i 25 października. Kasa biletowa (tel. 77 454 59 41), czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 15.00-18.00
w soboty i niedziele dwie godziny przed spektaklem.

SPRAWDŹ: Opolski Festiwal Fotografii otwarty [WIDEO, ZDJĘCIA]

Fot. HaWa/Festiwal Łódź Czterech Kultur

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.