Muzyka, zabawa i pyszne jedzenie. Tego nie mogło zabraknąć podczas wspólnego biesiadowania z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Impreza odbyła się w sobotę (4 marca) w świetlicy wiejskiej w Lubieni.

Mieszkańcy miejscowości spotkali się, aby wspólnie uczcić zbliżające się święta, gdyż 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet, zaś dwa dni później – 10 marca – Dzień Mężczyzn. Spotkanie było idealną okazją do integracji lokalnej społeczności, a wszyscy zadbali o to, by miało ono imprezowy wymiar.

– Dzisiejsza impreza przygotowana jest dla kobiet i mężczyzn. Wcześniej takie spotkania były przeznaczone tylko dla pań, ale w tym roku postanowiliśmy poszerzyć nasze grono uczestników. Zorganizowaliśmy więc biesiadę, w której mogą brać udział także panowie – zaznaczała Jolanta Stokłosa, sołtyska miejscowości Lubienia. – Na wszystkich czekają drobne upominki. Ponadto muzyka, zabawa, kabarety i oczywiście smaczne jedzenie.

Na biesiadowiczów czekał szwedzki stół z różnymi przysmakami, które przyrządzili mieszkańcy. Nie zabrakło też słodkości, czyli ciasta, ciasteczek, a przy tym także kawy. Spotkanie otwarte zostało życzeniami kierowanymi osobno do kobiet i mężczyzn z okazji ich nadchodzących świąt. Życzeniom towarzyszyła prezentacja zdjęć i wspomnień z poprzednich lubieńskich imprez.

Poza tym każdy mógł wziąć udział w śpiewaniu piosenek, bo przygotowano karaoke. Dzięki temu wszyscy integrowali się nie tylko poprzez wspólne rozmowy, lecz także poprzez śpiew. Łącznie w sali wiejskiej w Lubieni bawiło się ok. 50 osób.

Dzień Kobiet obchodzimy od 1910 roku. Tradycją stało się, że tego dnia (8 marca) panowie obdarowują panie drobnymi upominkami i nierzadko są to kwiaty. W czasach PRL-u najpopularniejszym prezentem, jakim obdarowywano kobiety, były goździki. Później zastąpiły je tulipany. Z kolei świętowanie Dnia Mężczyzn zapoczątkowano dopiero w 1999 roku. Dzień ten poświęcony jest m.in. promowaniu wartości, jaką mężczyźni wnoszą do świata.

Wspólne biesiadowanie w Lubieni zorganizowała sołtyska i rada sołecka miejscowości.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.