– Warsztaty florystyczne, zajęcia dla najmłodszych, koncert i oprowadzanie po wystawie. Masa wydarzeń w Muzeum Śląska Opolskiego – już od czwartku.

Jak informuje Michał Grocholski z Działu Promocji MŚO: – Najbliższy czwartek to jak co tydzień „Kulturalny Czwartek” a w ten dzień wszystkie obiekty muzealne zwiedzicie bez biletu – przypomina. – Oprócz zwiedzania unikatowych wystaw, warto wybrać się o godzinie 17:00 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej zatytułowanej „Obcy wśród nas”. Agnieszka Mulawa, kuratorka wystawy z Działu Przyrody MŚO, opowie o fascynujących historiach ukrytych za obiektami prezentowanymi na wystawie. Wstęp wolny.

Wieczorem tego samego dnia, o godzinie 18:00, w muzeum pierwszy raz w tym roku wystąpi zespół Camerton działający przy Towarzystwie Przyjaciół Opola z repertuarem kolędowym. Wejściówki do odbioru w kasie muzeum.

W sobotę o godzinie 12:00, najmłodsi mogą wziąć udział w Sobotnim Pogotowiu Twórczym. Podczas zajęć edukacyjnych pt. „Z duchem czasu”, maluchy będą miały okazję rozwijać swoje umiejętności twórcze. Bilety w cenie 20 zł dostępne są do nabycia w kasie muzeum oraz na stronie internetowej.

– W niedzielę, 14 stycznia, o godzinie 15:00, spotkanie „Muzeum na zielono” – zaprasza Grocholski. – Tematem tego wydarzenia będą suszone, trwałe i naturalne skarby. Prowadzące, Agnieszka Mulawa z Działu Przyrody oraz Patrycja Farys-Kawalec z Działu Sztuki, podzielą się swoją wiedzą na temat tych niezwykłych materiałów i pomysłów na ich wykorzystanie. Bilety w cenie 20 zł można zakupić online.

Na stronie muzeum można już kupować bilety na wydarzenia organizowane podczas ferii zimowych. To oferta skierowana do tych opiekunów, którzy zostają na ten czas w domu z dziećmi.

MŚO niezmiennie tętni życiem. SkorzystajFot. Michał Grocholski

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.