Specjalne wydarzenia z okazji Dnia Kobiet, zajęcia dla najmłodszych i tych trochę starszych, oprowadzania po wystawie czasowej. Na to wszystko zaprasza w tym tygodniu Muzeum Śląska Opolskiego.

W najbliższa środę – czyli już jutro – z okazji Dnia Kobiet muzeum organizuje oprowadzania połączone z koncertem. Wszystko rozpocznie się o godzinie 17:00 od tematycznego oprowadzania pt. „Śląska kobieta na przełomie wieków” po stałej wystawie etnograficznej , następnie w sali odczytowej zaplanowano koncert zespołu Camerton. Wydarzeniu towarzyszyć będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, pytania dotyczyć będą wystawy po której wcześniej oprowadzano.

– Darmowe wejściówki na to wydarzenia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Dostępne były w kasie muzeum od 1 marca i już pierwszego dnia rozdaliśmy wszystkie. Dlatego bardzo przepraszamy wszystkich, których niestety nie będziemy mogli tego dnia gościć w naszych muzealnych salach – tłumaczy Michał Grocholski, z działu promocji muzeum.

W sobotę Muzeum zaprasza na godzinie 11:00 na pierwsze Warsztaty kaligrafii dla dorosłych. Zajęcia prowadzone są przez Wykwintner.litery. Tematem przewodnim będzie kursywa angielska (copperplate) – najbardziej elegancki i zachwycający styl pisma, na którym to opierała się nauka kaligrafii w przedwojennej szkole. Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, zarówno dla osób początkujących oraz tych, które miały już styczność z kaligrafią. Wszystkie niezbędne narzędzia zapewnia organizator, szczegóły na stronie muzeum.

Na godzinę 12:00 muzeum zaprasza najmłodszych na pierwsze wielkanocne zajęcia w tym roku. – W trakcie spotkania poznacie najważniejsze obrzędy i zwyczaje wielkanocne, dowiecie się jak odróżnić kroszonkę od pisanki, co włożyć do wielkanocnego koszyka i co powinno znaleźć się na wielkanocnym stole.  Dzięki nam zostaniesz ekspertem od Wielkanocy – zapewniają Muzealnicy.

Muzeum Śląska Opolskiego – ani chwili wytchnienia…
W części warsztatowej każdy uczestnik wykona świąteczna dekorację na stół (praca przestrzenna). Podstawa pracy: ażurowe jajko wykonane ze sklejki.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc 77 44 31 754, cena 20 zł.

Również w sobotę muzeum zaprasza na oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej „Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta”. To szczególna okazja, aby poznać przemysłową historię Opola. Wstęp wolny, początek spotkania o godzinie 15:00.

W niedzielę niezwykle popularne zajęcia plastyczno-florystyczne Muzeum na zielono. Spotkanie rozpoczniemy na wystawie czasowej Cementownie Opola. Przemysł w strukturze miasta, gdzie poznamy historię białego opolskiego złota – tworzywa mającego związek nie tylko z budownictwem, ale także wykorzystywanego przez artystów. Moda na uporządkowanie, prostotę i minimalizm spowodowała w ostatnich latach wzrost popularności betonu, który znalazł zastosowanie także we wnętrzach i florystyce. W części warsztatowej uczestnicy sięgną po dostępne rośliny wiosenne, i wykonają kompozycję na betonowej bazie.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc 77 44 31 754, cena 20 zł.

Fot. Michał Grocholski

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.