Stadion TOR Dobrzeń Wielki stał się dziś (29 maja) areną rozgrywek młodych piłkarzy. Dwanaście drużyn rywalizowało w wojewódzkich eliminacjach turnieju „Piłkarska Kadra Czeka”. Stawką był awans do ogólnopolskiego finału zawodów.

– To jeden z najstarszych młodzieżowych turniejów piłki nożnej. Jego początki sięgają 1983 roku – informuje Gerard Halama, przewodniczący Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu, organizator rozgrywek.

Zawody odbywały się w dwóch kategoriach: „Mała Piłkarska Kadra Czeka” i „Duża Piłkarska Kadra Czeka”. Do Dobrzenia Wielkiego przyjechało łącznie 200 młodych piłkarzy.

– To najlepsi z najlepszych na Opolszczyźnie, który wyłonieni zostali najpierw w zawodach na szczeblu gminnym, później powiatowym. Zwycięska drużyna wyjedzie na Mistrzostwa Polski LZS. Finał małej piłkarskiej kadry odbędzie się w Reńskiej Wsi. Zwycięzcy drugiej kategorii zmierzą się z zespołami z całego kraju na zawodach w Słubicach – mówi Halama.

– W grupie młodszej rywalizuje sześć zespołów. Rozgrywali trzynastominutowe mecze na zasadzie „każdy z każdym”. Zawodnicy zaprezentowali wysoki poziom gry – opowiada sędzia piłkarski Wojciech Król.

– Przyjechaliśmy z Chróściny. Trenujemy cztery, a niektórzy nawet sześć razy w tygodniu. Liczymy na dobry wynik – mówili przez meczem zawodnicy ULKS AP STRIKER Chróścina.

W finale zawodów „Mała Kadra Piłkarska Czeka” województwo opolskie reprezentować będzie drużyna PSP Łambinowice. Drugie miejsce zajęli zawodnicy UKS Orlik Prudnik, trzecie – ULKS AP STRIKER Chróścina. Na pozostałych pozycjach uplasowali się kolejno: LZS TOR Dobrzeń Wielki, LKS Union Ujazd oraz LZS Ścinawa Nyska-Korfantów.

– Czujemy mały niedosyt i nie jesteśmy do końca zadowoleni ze swojej gry. Popełniliśmy parę błędów, które zaważyły na naszym ostatecznym wyniku, ale dobrych akcji też nie brakowało – twierdzą piłkarze LKS Union Ujazd.

– Poszło nam bardzo dobrze. To nasz najlepszy turniej od trzech lat. Treningi mamy trzy razy w tygodniu, więc jesteśmy przygotowani do zawodów na kolejnym etapie – opowiadają piłkarze z Łambinowic.

Zaciętą walkę o pierwsze miejsce na podium w kategorii „Duża Piłkarska Kadra Czeka” wygrali zawodnicy Namysłowskiego Klubu Sportowego Start i to oni pojadą na ogólnopolski turniej do Słubic. Puchar za drugie miejsce trafił do drużyny MKS Pogoń Prudnik. Trzecie miejsce zdobyli młodzi piłkarze LKS Jedność Rozmierka. Na miejscach od IV do VI uplasowali się kolejno: SKF LZS TOR Dobrzeń Wielki, LZS Olimpia Lewin Brzeski oraz PSP Łambinowice.

– Postaramy się nie zawieźć w finale ogólnopolskim – obiecali zawodnicy z Namysłowa.

Zawodnikom poza sportowymi emocjami zapewniono owocowy poczęstunek. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Do drużyn trafiły vouchery na sprzęt sportowy.

Turniej nazwano imieniem Marka Procyszyna, nieżyjącego działacza sportowego, prezesa Opolskiego Związku Piłki Nożnej, a wcześniej szefa WZ LZS w Opolu.

Rozgrywki odbyły się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Reporterka. Pisze o tym, czym żyje powiat opolski. Absolwentka politologii na Uniwersytecie Opolskim. Miłośniczka podróży małych i dużych. Ponad wszystko uwielbia góry. Na górskich szlakach spędza większość wolnego czasu. Zdarza jej się śpiewać, głównie w chórze. Uwielbia czytać książki, a przy dobrej pogodzie - jeździć na rowerze.