Każdy z nas pragnie być szczęśliwym, bo to właśnie ten stan ducha sprawia, że możemy w pełni cieszyć się życiem i czerpać z niego wszystko to, co najpiękniejsze. W poniedziałek (20 marca) przypada najszczęśliwszy dzień w 2023 roku, czyli Międzynarodowy Dzień Szczęścia.

Czym jest szczęście? Zapewne znalazło by się nieskończenie wiele odpowiedzi na to pytanie i wszystkie z nich byłyby równie istotne. Szczęście bowiem dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Na pewno jednak większość z nas utożsamia to uczucie z radością, pozytywnymi emocjami, przyjemnością czy życiowym spełnieniem. Międzynarodowy Dzień Szczęścia nawołuje nas do… szczęścia i doceniania nawet drobnych rzeczy w naszej codzienności.

Święto to zostało ustanowione w 2012 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, a w ramach jego obchodów na świecie odbywają się różnorodne konferencje, debaty, kampanie społeczne i promocyjne. Nic w tym dziwnego, bo szczęście znaleźć możemy przede wszystkim w drugim człowieku. Utrzymywanie dobrych relacji międzyludzkich i dbanie o nie, jest bardzo ważnym aspektem zadowolenia z życia.

Można powiedzieć, że szczęście jest tym, co sprawia, że się rozwijamy, emanujemy pozytywną energią, dzielimy dobrem i pięknem. Szczęście może kryć się wszędzie, lecz czasem potrzeba wysiłku i czasu, aby móc je zauważyć. Szczęście jest też bardzo subiektywnym odczuciem, ale jedno jest pewne – każdy z nas na nie zasługuje!

Wszystkiego, co najszczęśliwsze!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.