Przy OSP Osowiec odbył się dzisiaj (19 marca) charytatywny festyn rodzinny, na którym zebrane zostały pieniądze na rehabilitację Ani, która na wskutek powikłań po operacji nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Mieszkańcy gminy Turawa, okolic i nie tylko mogli dołączyć dziś do wspólnej zabawy, a przy okazji wesprzeć szczytny cel.

Ania zawsze była uśmiechnięta, pełna życia i towarzyska. Prowadziła aktywny tryb życia, biegała, wszędzie było jej pełno, lubiła odkrywać i próbować nowych rzeczy. Dziś nie jest w stanie normalnie funkcjonować, jest przykuta do łóżka. Wszystko zaczęło się od bólu kręgosłupa, okazało się, że konieczna jest operacja, która niestety nie powiodła się i nastąpiły powikłania. Jej stan się pogorszył, dlatego dwa miesiące później, w sierpniu 2022 roku, po raz kolejny trafiła na stół operacyjny. Od tego czasu Ania nieustannie toczy walkę o powrót do normalności. Znajomi, sąsiedzi, wszyscy bardzo zaangażowali się by pomóc postawić swoją przyjaciółkę na nogi. Niestety jednak, w styczniu 2023 roku, okazało się, że konieczna będzie kolejna, już trzecia operacja, a to na wskutek wciąż pogarszającego się stanu zdrowia. Obecnie zmaga się także z zapaleniem, ciągle odczuwa ból, a żadne leki nie przynoszą ukojenia. Ania bardzo się odwadnia, pojawiły się także odleżyny. Żona jest w pełni świadoma swojego stanu, a to powoduje, że podupada psychicznie. Nie jest w stanie wykonywać wokół siebie najprostszych czynności – mówił mąż Ani, Tomasz.

Okres rekonwalescencji u Ani może potrwać wiele miesięcy, a do tego niezbędne są kosztowne rehabilitacje. W tej sytuacji liczy się każda złotówka. W życiu, które często bywa tak niesprawiedliwe, warto jest pomagać, a zwłaszcza tak bezinteresownie. Dlatego dziś (19 marca) odbył się wielki festyn rodzinny, gdzie przygotowane zostały liczne atrakcje.

„W życiu ważne jest aby pomagać, a zwłaszcza tak bezinteresownie”. Charytatywny festyn rodzinny w Osowcu.

Jesteśmy tutaj dzisiaj na charytatywnym festynie rodzinnym pt. „Przywitaj wiosnę i wesprzyj rehabilitację Anii”. Wspólnie ze znajomymi zdecydowaliśmy się pomóc Ani, która jest naszą koleżanką z klasy. Nie bardzo wiedzieliśmy jak to wszystko wypali, nas-organizatorów, jest w sumie trójka, ale na szczęście wszystko się udało i pogoda także dopisała. Cała impreza rozpoczęła się o godz. 14.00, a wszystko zaczęło się od występu dzieci ze szkoły podstawowej im. Jana Pawła II tutaj w Osowcu. Atrakcji na dzisiaj przygotowaliśmy bardzo wiele, będzie m.in.: instruktaż prawidłowej techniki nordic walking, który poprowadzi grupa nordic walking z Suchego Boru, czy pokazy strażackie w wykonaniu OSP Osowiec. Nieoficjalnie wiem też, że potną samochód na części pierwsze, także na pewno będzie ciekawie – mówił Sebastian Czech, współorganizator – Frekwencja naprawdę dopisała, przyznam, że jestem mile zaskoczony. Ludzie przychodzą i odchodzą, ciągle pojawiają się jakieś nowe twarze i są to osoby nie tylko tutaj z okolic, ale także z Kluczborka, Opola, czy Namysłowa. Dużo zawdzięczamy także pogodzie, uważam, że jest to super inicjatywa na spędzenie niedzieli, a dodatkowo można wesprzeć osobę, która faktycznie tej pomocy potrzebuje – dodaje.

„W życiu ważne jest aby pomagać, a zwłaszcza tak bezinteresownie”. Charytatywny festyn rodzinny w Osowcu.

Program przewidywał:

Występy dzieci z klas 1-3 ze szkoły PSP im. Jana Pawła II w Osowcu

Pokazowy trening GOSDIM Turawa

Instruktaż prawidłowej techniki nordic walking

Pokaz taekwondo przeprowadzony przez OKSW Taekwon-do Adam Statkiewicz

Wspólny bieg z klubem biegowym

Instruktaż udzielania pierwszej pomocy OSP Osowiec

Pokazy strażackie OSP Osowiec

Koncert solistek – Ania Gryga oraz Jagoda Zelasko

Dzisiaj (19 marca) wypada także 7. rocznica śmierci Tomasza Drąga „Patyk”, który zmarł na boisku w 2016 roku. Był on wieloletnim piłkarzem Odry Opole. W trakcie wydarzenia odbył się wspólny bieg „Ku Pamięci Patyka”. Trasa OSP Osowiec-Cmentarz Węgry-OSP Osowiec, wyniosła około 2 km, na miejscu uczczono śmierć zmarłego minutą ciszy.

„W życiu ważne jest aby pomagać, a zwłaszcza tak bezinteresownie”. Charytatywny festyn rodzinny w Osowcu.

Całe wydarzenie poprowadził Janusz Stepek. Na miejscu odbyły się także liczne licytacje i loterie fantowe, a do wygrania m.in.: jacuzzi, sauna, obiad w Zagłobie, czy weekend w Osowcu nad jeziorem. Było też malowanie twarzy i malowanie na płytach gipsowych. Ponadto zwiedzanie straży OSP Osowiec, dmuchańce oraz stosika gastronomiczne. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na rehabilitację Ani.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".