Kilkudziesięciu nauczycieli, psychologów, pedagogów oraz pracowników niepedagogicznych ze szkół i jednostek prowadzonych przez Powiat Opolski nagrodzono podczas tegorocznego Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.  Spotkanie było połączone z wykładem i bezdyskusyjnie  znakomitym programem artystycznym, przygotowanym przez Zespół Szkół w Tułowicach.

– Dzień Edukacji Narodowej to moment, kiedy słowa nauczyciel, pedagog są wymieniane przez wszystkie przypadki, chciałbym jednak i życzę tego naszym nauczycielom, by wszyscy codziennie, nie tylko w dniu ich święta mieli świadomość, że jest to jeden z zawodów, które mają największy wpływ na przyszłość pojedynczych osób i całych społeczeństw.  – I nie ma w tym cienia przesady – mówi starosta Henryk Lakwa

– Życzyłem 14 października i życzę naszym nauczycielom, by kolejne dni i lata przynosiły jak najwięcej powodów do zadowolenia z pracy. Niech spełnią się ich oczekiwania względem zmian w edukacji, które uczynią ich pracę w pełni satysfakcjonującą i stworzą warunki do jeszcze pełniejszego realizowania planów i pasji. A tymczasem nieustannie pozostaję pełen podziwu dla ich codziennej pracy i zaangażowania – dodaje starosta.

Nagrody Starosty  Opolskiego dla nauczycieli oraz  dyrektorów szkół, poradni i domów dziecka prowadzonych przez Powiat Opolski otrzymali:  Violetta Szczyrk – dyrektor Zespołu Szkół w Niemodlinie, Tomasz Ciekalski – dyrektor Zespołu Szkół w Ozimku, Adam Sinicki – dyrektor Zespołu Szkół w Tułowicach, Dariusz Sobków – dyrektor Zespołu Szkół w Prószkowie, Joanna Bukowska – Golak – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Opolu; Dorota Paszko – dyrektor Poradni  Psychologiczno – Pedagogicznej w Ozimku, Joanna Sikora – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Niemodlinie,  Ingryda Gaida – dyrektor Domu Dziecka w Chmielowicach,  Karina Miernik – Grędzińska – dyrektor Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim, Waldemar Dzieszkowski –  dyrektor Domu Dziecka w Turawie, Jolanta Szyporta, Celina Glonek i Małgorzata Winnik z Zespołu Szkół w Ozimku, Monika Stępak – Poliwka i Katarzyna Biniecka – Komko  z Zespołu Szkół w Prószkowie, Grażyna Skrok z Zespołu Szkół w Tułowicach, Lidia Barylak i Maria Dawidziak  z Zespołu Szkół w Niemodlinie.

Nagrody wręczyli starosta Henryk Lakwa i wicestarosta Leonarda Płoszaj.

Podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej zostały również wręczone nagrody dyrektorów szkół, placówek oświatowych i jednostek prowadzonych przez Powiat.

Wykład pn. „Emocjonalne BHP nauczyciela” wygłosiła dr Ewa Kosowska-Korniak, mediatorka, trenerka, autorka podcastu „Wyspa Inspiracji”.

Fot. Monika Kluf

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.