Taka była wymowa dzisiejszego protestu Strajku Kobiet w centrum Opola, choć personalnie młodzi ludzie zwrócili się do kogo innego.

Opolanie protestowali m.in. pod budynkiem TVP3 Opole.  -To odpowiedź na cofnięcie przez dyrektora Mateusza Magdziarza patronatów instytucjom popierającym walkę kobiet o swoje prawa – usłyszeliśmy od przedstawicielki OKS.

Magdziarz, niekompetentny nominat Patryka Jakiego na stanowisko dyrektora oddziału TVP w Opolu, zasłynął już ze swych dokonań. Jednak bezpośrednią przyczyną takiej właśnie reakcji OSK był bezprecedensowy wpis owego partyjnego politruka na portalu społecznościowym.

Odejdź czym prędzej… kaczuszko…

 

Opolska TVP już od dawna uważana jest z pisowską tubę, a jej dziennikarze bardzo często spotykają się z odmową udziału w sondach ulicznych. Sam Magdziarz znany jest jako pieniacz i osoba usiłująca zaszkodzić wszystkim, kto ma choć trochę inne poglądy niż on i Patryk Jaki. Nad jakością programów emitowanych przez jego stację spuśćmy zasłonę milczenia.
Doczekał się zatem błyskawicznej riposty na FB
Z uwagi na tak ostre zaangażowanie TVP3 Opole w bieżącą partyjną propagandę, jako widzowie, zdecydowaliśmy o zawieszeniu naszej współpracy z TVP3, a także finansowania jej z naszych podatków i reklam. Za to z przyjemnością będziemy, jako odbiorcy i odbiorczynie sztuki, finansować i wspierać medialnie zarówno Galerię Sztuki Współczesnej, jak i opolski Teatr, a także Miejską Bibliotekę Publiczną. Bo warto.

Drugim adresatem dzisiejszych protestów i powodem, dla którego marsz powędrował pod kuratorium oświaty był niesławny minister Czarnek, którego przedstawiać nikomu nie trzeba.

Opolski Strajk Kobiet przypomina:

Jeśli chcecie również pospacerować, pamiętajcie o noszeniu maseczki i zachowaniu bezpiecznego dystansu.
Jeśli przebywasz na kwarantannie, nie wychodź z domu.
Przed wyjściem na spacer zmierz temperaturę – jeśli będzie więcej niż 37° zostań w domu.
Jeśli mogłaś/mogłeś mieć kontakt z osobą zakażoną lub chorą, zostań w domu.
Jeśli masz objawy przeziębienia zostań w domu.
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.