Opolscy radni Elżbieta Kurek, Urszula Zajączkowska i Tomasz Kaliszan sprawdzają czy w latach 2018-2022 prawidłowo wydawane były pieniądze z budżetu miasta na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. – Kontrola prowadzona jest z ramienia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta – poinformował Tomasz Kaliszan.

Dochodzące z innych regionów niepokojące informacje o nieracjonalnych zakupach, np. mammografu, który przez rok nie był nawet podłączony, bo nie miał go kto obsługiwać, czy słynna na cały kraj sprawa respiratorów od handlarza bronią, sprawiły, że opolscy radni postanowili sprawdzić czy w mieście, podczas pandemii, nie doszło do podobnych zdarzeń.

– Chcemy się dowiedzieć jak pieniądze publiczne są wydawane na sprzęt medyczny, czy ten sprzęt jest optymalnie wykorzystywany – informował Kaliszan. Komisja jest zainteresowana czy jest jakiś nadzór nad zakupami i czy są one skorelowane z mapą potrzeb opolskich ZOZ-ów i potrzeb mieszkańców.

– Kontrola ma się zakończyć do końca marca. Później będziemy mieli 21 dni na sformułowanie uwag i wniosków – mówił radny. Zapowiedział, że dyskusja na ten temat odbędzie się podczas kwietniowej sesji rady. Podkreślał, że niezwykle ważne jest sprawdzenie tego wszystkiego, ponieważ wydawane są tu pieniądze publiczne.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.