Rozstrzygnięto III edycję konkursu „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”, do którego organizatorzy zaprosili pracodawców zatrudniających obcokrajowców, by móc wyeksponować i docenić tych, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację.

Konkurs co roku przeznaczony jest dla firm, które: prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie, mają zarejestrowaną działalność gospodarczą w województwie opolskim, zatrudniają co najmniej 3 cudzoziemców w sposób bezpośredni lub poprzez agencję pośrednictwa pracy (bez względu na formę zatrudnienia), w ciągu ostatnich 2 lat nie byli karani w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi (dot. legalności zatrudnienia cudzoziemców oraz przestrzegania przepisów prawa pracy). Dopuszcza się udział w konkursie agencji pracy, jeśli bezpośrednio zatrudniają cudzoziemców, to znaczy są tzw. pracodawcami użytkownikami.

Organizowany jest przez Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechniki Opolskiej we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu, Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki i Opolską Izbą Gospodarczą. Patronem wydarzenia jest Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.

„Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”

Nagrodą dla Laureatów konkursu jest tytuł „Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom”. I dzisiaj zostały one przyznane.

W kategorii: Pracodawcy zatrudniający pracowników bezpośrednio:

🔹Mikroprzedsiębiorstwo:

I miejsce – Virgin – Salon Urody i Rehabilitacji

🔹Małe przedsiębiorstwo:

I miejsce – Kisielewski Sp. z o.o.
II miejsce – Metropolitan Language Professionals III miejsce – DRT Group Sp. z o.o.

🔹Średnie przedsiębiorstwo:

I miejsce – PHU Adam Gronek Transport Gronek
II miejsce – Amiston Sp. z o.o. III miejsce – BAUMAR Sp. z o.o. Sp. K.

🔹Duże przedsiębiorstwo:

I miejsce – Multiserwis Sp. z o.o.
II miejsce – Packprofil Sp. z o.o.
III miejsce – Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

W kategorii: Pracodawcy korzystających z cudzoziemców zatrudnianych przez agencję pośrednictwa pracy:

🔹Średnie przedsiębiorstwo:

I miejsce – Skrzypczyk-Trans PL Sp. z o.o. Sp.k.
II miejsce – Netecs Wentylatory Sp. z o.o.

🔹Duże przedsiębiorstwo:

I miejsce – Filplast / producent okien, drzwi i rolet z PVC i aluminium Sp. z o.o.
II miejsce – Polaris Poland Sp. z o.o.
III miejsce – IFA Powertrain Polska Sp. z o.o.

Przyznano także wyróznienia: NM Polska Sp. z o.o., Protec Sp z o.o. – Budowa Prototypów i Technika Wytłaczania, Vitroterm-Murów SA.

W kategorii: Agencje pracy:

🔹Małe przedsiębiorstwo:

I miejsce – Time2work – legalne zatrudnienie i rekrutacja

🔹Średnie przedsiębiorstwo:

I miejsce – OTTO Work Force Solutions Sp. z o.o.
II miejsce – Weegree House

🔸Podziękowania odebrały firmy @Viking – Produkcja łodzi – Regina Gryszpińska, Professional, OK – Construction Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o., Nutricia Zakłady Produkcyjne Sp z o.o., Galmet. Lubimy rzeczy mądre , PARETTi Sp. z o.o. oraz Grupa APN Sp. z o.o.

Organizatorem konkursu jest Wydział Ekonomii i Zarządzania Politechnika Opolska we współpracy z Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu, Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki i Opolską Izbą Gospodarczą. Patronami wydarzenia są Okręgowy Inspektorat pracy w Opolu oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu.

Fot. Opolska Izba Gospodarcza

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.