Przybyli licznie na tradycyjne miejsce na schodkach przy Miejskiej Bibliotece Publicznej. Zarówno kandydaci do sejmiku jak i do innych szczebli samorządu. Wszyscy z biało-czerwonymi serduszkami…

– Chcieliśmy się pokazać wyborcom, jak ludzie dobrze zorganizowani, którzy lubią siebie nawzajem i obdarzają siebie wsparciem – mówił  szef opolskich regionalnych struktur Platformy Obywatelskiej, a jednocześnie kandydat do sejmiku województwa opolskiego Andrzej Buła. – Jako szef Koalicji Obywatelskiej widziałem to wsparcie i za to wszystkim dziękuję. Wasza harmonijna współpraca byłą dobrym przykładem dla wszystkich wyborców. Dowiedliśmy, że można nam zaufać, i że tacy jesteśmy w rzeczywistości i będziemy w przyszłości – nawet w tak trudnych momentach jak kampania wyborcza potrafimy się z szacunkiem do wszystkich odnosić.

Buła przyznał, że kampania była bardzo spokojna. – Nie było ekscesów wyborczych w ostatnich tygodniach – mówił. W relacjach z komitetami z którymi rywalizujemy na wszystkich poziomach był szacunek, ważny dla każdego kto w tym życiu polityczno-samorządowym uczestniczy.

– Chcieliśmy siebie pokazać jako grupę ludzi, której można zaufać, której można powierzyć stanowiska, o które się ubiegamy, bo mamy bardzo dużo wspólnych historii – mówił. – W wielu miejscach skrzyżowały się nasze drogi podczas ponad pięciu lat naszej pracy.

Podziękował wyborcom, współpracownikom i dziennikarzom obsługującym kampanię.

Buła zaapelował o jak najliczniejszy udział w wyborach 7 kwietnia.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.