Pandemia nie pozwoliła urządzić w tym roku zwyczajowej gali. Nagrody rozdano w trzech etapach. Najdłużej czekali laureaci na północy województwa.

Ostatnie spotkanie odbyło się  w pasiece zarodowej w Maciejowie, czyli u laureata nowej kategorii konkursu „Opolskie ze smakiem”. Pasieka otrzymała statuetkę za doceniany nie tylko w regionie mód z Maciejowa. W tej samej kategorii nagrodę odebrali państwo Małgorzata i Roman Famułowie, właściciele gospodarstwa rolnego „Kozi dar Chudoba” . Jury konkursowe nagrodziło ich za produkowane w gospodarstwie świeże sery podpuszczkowe. Ostatnim nagrodzonym laureatem była firma Thermoshield Poland LTD sp. z o.o. z Kluczborka, produkująca  m.in. nagrodzony produkt „Top shield”, czyli pokrycia dachowe.

Głowne spotkanie laureatów odbyło sie w Opolu – o nim pisaliśmy tutaj: https://opowiecie.info/opolska-marka-rozstrzygnieta-17/

Najwcześniej nagrody trafiły do laureatów z okolic Głubczyc. Pierwsze ze spotkań odbyło się w głubczyckiej firmie Galmet. Tam statuetkę odebrał prezes tej firmy, która w tym roku otrzymała nagrodę w kategorii „produkt” za Maxima Compact . To najnowsza gruntowa pompa ciepła, produkowana przez głubczycką firmę. A zdobyta nagroda to kolejne wyróżnienie dla smart rozwiązania Galmetu po Złotym Medalu Międzynarodowych Targów Poznańskich MTP INSTALACJE 2020. Spotkanie w Głubczycach było także okazją do pogratulowania przedstawicielom firmy Top Farms z Głubczyc – również laureata w kategorii produkt za innowacyjną uprawę soi.

– Cieszymy się, że nasze wieloletnie starania w promowaniu uprawy soi zostały docenione. Przekonujemy o tym, jak ważną rolę odgrywa soja non-gmo w budowaniu krajowej bazy białka paszowego – mówili, ciesząc się z nagrody.

Opolska Marka to tytuł, który może być przyznawany firmom wielokrotnie. Dlaczego? Bo opolskie firmy wciąż się rozwijają, tworzą kolejne rewelacyjne produkty, klasy światowej, której nikt nie może się powstydzić na rynkach europejskich czy światowych.

„Opolska Marka” – już wszystkie statuetki 17 edycji rozdane

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.