266 zespołów piłkarskich z Opolszczyzny rozpoczyna wiosenną część sezonu 2023/2024. Do rozgrywek wróciła jak dotąd tylko Odra Opole, która rywalizuje w Fortuna 1 Lidze. W marcu dołączą do niej też ekipy z 3. ligi gr. III, 4. ligi, klasy okręgowej, klasy A i klasy B.

Najwyżej ze wszystkich naszych ekip jest Odra Opola. To obecnie siódmy zespół Fortuna 1 Ligi, którego od lidera dzieli 6 punktów. Opolanie wrócili do gry 16 lutego, gdy byli gośćmi GKS-u Tychy. Niestety przegrali 0-2.

W 3. lidze gr. III, która z kolei ruszy 2 marca, Opolszczyznę reprezentują MKS Kluczbork i LZS Starowice Dolne. Kluczborski zespół zajmuje obecnie 3. miejsce i traci 7 „oczek” do lidera. Identyczną stratę starowiczanie mają do bezpiecznej strefy – są przedostatni i grozi im spadek do 4. ligi.

W tej z kolei króluje Małapanew Ozimek. To najwyższa liga wojewódzka, a rywalizuje w niej 16 zespołów. Opolska piłka to także klasy okręgowa, A i B. „Okręgówka” rozbita jest na dwie grupy po 16 zespołów – w jednej prowadzi LZS Starościn, a w drugiej Polonia Głubczyce. Klasa A to z kolei 81 ekip w sześciu grupach. Ich liderami są: Start Olesno, Start II Namysłów, LZS II Starowice Dolne, Sokół Niemodlin, Orzeł II Źlinice i Victoria Żyrowa.

Natomiast klasa B podzielona jest na dwanaście grup, w których rywalizują 134 zespoły. Najwyższe lokaty po rundzie jesiennej dzierżą tam: Widawa Wilków, LZS Lasowice Wielkie, LZS Kościeliska, Zryw Szydłowice, Piast Opole, Adamietz Kadłub, LZS Żywocice, LZS II Racławiczki, Meteor Jasienica Dolna, LZS Polski Świętów, Victoria 1900 Łany i Zryw Wysoka.

Rozgrywki w 4. lidze, klasie okręgowej i klasie A powrócą 9 marca, a w klasie B – 16 marca. Wcześniej odbędą się też ćwierćfinały wojewódzkie Pucharu Polski. 24 lutego rozegrany zostanie mecz Odra II Opole – MKS Kluczbork, a 2 marca spotkania: Start Jełowa – Po-Ra-Wie Większyce, Ruch Zdzieszowice – Stal Brzeg, i Start Namysłów – Iprime Bogacica. Z kolei 3 marca czekają nas ćwierćfinały Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym, czyli dla ekip z klas A i B.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.