Rodzinnie, upalnie i energicznie było na dzisiejszym (19 sierpnia) Święcie Rodziny w Krapkowicach. Plac Eichendorffa pełen był rodzin i artystów występujących na wydarzeniu, a ponadto dmuchańce, malowanie twarzy, bogata strefa gastronomiczna, a to nadal nie wszystko!

Impreza rozpoczęła się o godz. 14.00, zaraz po oficjalnym otwarciu na scenie wystąpiły Mażoretki. Kolejno można było podziwiać tancerzy: Bachata, Taniec Towarzyski, Jazz Funk. Następnie, o godz. 15.00 wręczone zostały medale, a później odbył się występ Dominiki Wąsik. Znalazło się także coś specjalnego dla dzieci, a chodzi o program przygotowany przez Inspektora Ogórka. Oprócz tego występ Pangea-The Beatles Revival oraz zabawa z DJ’em AD PROJECT. Z kolei wieczorem, o godz 20.00 na uczestników czekał niesamowity występ Maraquja Showa

Regionalne Święto Rodziny

– Dzisiaj bardzo ważne święto – Regionalne Święto Rodziny. Rodziny są tym co najważniejsze w naszym regionie, bo dzieci i młodzież to nasza przyszłość. Dbamy o nasze rodziny w różnych momentach, zarówno w czasie kiedy spodziewają się dzieci, gdy rodzą się te dzieci, gdy dzieci chodzą do szkoły. Dbamy o dorosłych i również o seniorów. A dzisiaj bardzo dużo atrakcji-dmuchańce, różnego rodzaju warsztaty, pokazy akademii sztuki kulinarnej, występy. To wszystko po to, aby pokazać, że rodziny są dla nas bardzo ważne, oprócz tego chcemy rozpromować rodziny zastępcze. Bardzo zależy nam na tym, aby pokazywać, że potrzeba nam tekże rodzin, które chcą stworzyć dom dla tych dzieci, które są w potrzebie. Myślę, że w czasie zabawy i biesiadowania można również rozmawiać na trudne tematy, a  to wszystko tutaj dzisiaj na Planu Eichendorffa w Krapkowicach – mówła Zuzanna Donath-Kasiura, Wicemarszałek Województwa Opolskiego.

– Dzisiaj, po raz kolejny odbywa się Regionalny Dzień Rodziny, inicjatywa, którą organizujemy już od kilku lat jako Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu pod  honorowym patronatem Marszałka Województwa. Jest to element szerszego projektu pod nazwą „Bliżej rodziny i dziecka”, projekt, który wspiera rodziny przeżywające problemy opiekuńczo-wychowawcze, wdraża różnego rodzaju działania prewencyjne, wobec rodziny mające na celu ograniczanie umieszczania dzieci w pieczy zastępczej. Z drugiej strony jest to projekt wspierający system pieczy zastępczej, w szczególności pieczy rodzinnej – mówiła Agnieszka Gabruch, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu.

@opowiecie.info Rodzinnie, upalnie i energicznie było na dzisiejszym (19 sierpnia) Święcie Rodziny w Krapkowicach. Plac Eichendorffa pełen był rodzin i artystów występujących na wydarzeniu, a ponadto dmuchańce, malowanie twarzy, bogata strefa gastronomiczna, a to nadal nie wszystko! #impreza #zabawa #rozrywka #wystepy #wystepytaneczne #wystepyartystyczne #rodzina #opolskidzieńrodziny #regionalneswietorodziny ♬ dźwięk oryginalny – opowiecie.info

Zainteresowanie

– Pierwszy raz Regionalne Święto Rodziny trafiło do Krapkowic, natomiast to impreza cykliczna, realizowana dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich. Co roku w wybrany dzień lata lub jesieni spotykamy się w wybranym miejscu aby promować rodzicielstwo zastępcze, aby pomagać rodzinom i aby mile spędzić czas – mówiła Zuzanna Donath-Kasiura-Zainteresowanie jest bardzo duże. Rodziny potrzebują dużego wsparcia, zarówno w swoim codziennym życiu, ale również w sytuacjach kiedy potrzeba porady, kiedy trzeba sięgnąć po pomoc. My taką pomoc oferujemy. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej jest w stałym kontakcie z powiatowymi i gminnymi instytucjami, taka by jak najlepiej mieszkańcami naszego województwa – dodaje.

– Muszę powiedzieć, że przeważnie jest około 2, 3 tysięcy osób, w zależności od miejsca, w którym byliśmy. Ostatnio można było nas spotkać w Brzegu, a dwa lata wcześniej w Dobrzeniu Wielkim, gdzie też przewinęła nam się podobna pula osób. Wówczas swoja obecnością zaszczyciła nas także Majka Jeżowska, więc myślę, że to też znacząco wpłynęło na ilość osób obecnych na wydarzeniu. Natomiast ogólnie musze powiedzieć, że wszystkie inicjatywny, również i te mniejsze o podobnym charakterze cieszą się bardzo dużą popularnością. Jest to taki sposób na spędzenie czasu wolnego dla całych rodziny, ale i nie tylko. Przyjeżdżają do nas również wychowankowie pieczy zastępczej, także instytucjonalnej, czyli konkretnie domy dziecka wraz z wychowawcami – mówiła Agnieszka Gabruch.

Zobacz także: „Wszystkie dzieci nasze są” czyli Opolski Dzień Rodziny w Dobrzeniu Wielkim

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".