Otwarcie zabytkowego parku w Pokoju już w piątek (5 kwietnia), w imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.30 konferencją prasową. 

Zabytkowy Park w Pokoju to jeden z największych w województwie opolskim. Jego historia sięga XVIII wieku. Rewitalizacja objęła 20 hektarów parku i została zrealizowana dzięki współfinansowaniu ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Odtworzono ogród francuski i w części park angielski, ścieżki, oranżerię.  Odnowiono popiersia i parkowe pomniki, w tym słynnego Śpiącego Lwa, który pierwotnie miał symbolizować spokój w Europie. Powstał też amfiteatr i dwa nowe budynki, w których prowadzone będą zajęcia ekologiczne i przyrodnicze. Park w Pokoju to unikalne miejsce na skalę nie tylko województwa, ale i kraju.

O godz. 10.00 wystąpi kwartet smyczkowy ANGELUS w składzie: 

 • Ewa Andruszkiewicz – I skrzypce
 • Agata Wacowska-Marsac – II skrzypce
 • Sabina Sułkowska-Uronek – altówka
 • Mirosław Makowski – wiolonczela

Kwartet smyczkowy Angelus powstał w 2002 roku i związany jest profesjonalnie z Filharmonią Opolską i Opolszczyzną. Angelus prezentuje bardzo bogaty i różnorodny repertuar koncertowy, od muzyki klasycznej, sakralnej, patriotycznej, po filmową i rozrywkową, czego rezonansem są liczne koncerty kameralne w całej Polsce oraz uznanie i współpraca z włodarzami regionu opolskiego i mediami.

Angelus w swoim dorobku posiada również niepowtarzalne własne opracowania dzieł muzycznych, a ich kreacje artystyczne spotykają się z wielkim uznaniem publiczności.

Po występie kwartetu Angelus głos zabiorą oficjele. Następnie zostanie wyświetlony film „Oaza spokoju”.

Inauguracji towarzyszyć będą wystawy: 

 • „Perły Pokoju” ukazujące malarstwo, szkło oraz ceramikę państwa Eryki i Jana Drost (oficjalne otwarcie 13 kwietnia 2024r. godz. 13.00),
 • „Kobiety Pokoju”,
 • „Pokój na starych pocztówkach”,
 • Stobrawski Park Krajobrazowy – walory przyrodnicze, historyczne i krajobrazowe.

Otwarcie zabytkowego parku w Pokoju już w piątek

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

 1. Spacer w Pokoju /

  Brawo ! Podczas kazdego nawet krotkiego pobytu w pl zawsze znajde chwilke na spacer po parku. W grudniu tez odwiedzilem Pokoj i z wielkim zdziwieniem a takze podziwem zauwazylem zmiany jakie tam zaistnialy w ciagu ostatniego roku. Wielka szkoda ze nie moge byc na miejscu 5 kwietnia, ale napewno w czerwcu znowu do Was zawitam. Jeszcze raz brawo za kawal roboty i swietny koncowy efekt.
  Z pozdrowieniami
  Robert Widera

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie