Nocny Kochanek, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Łydka Grubasa i Excess to zespoły, które wystąpiły na błoniach Politechniki Opolskiej. Piątkowy (26.05) koncert odbył się z okazji trwających od poniedziałku Piastonaliów.

Nocny Kochanek znany jest między innymi z piosenek „Koń na białym rycerzu”, „Dziewczyna z kebabem” czy „Zdrajca metalu”. Strachy na Lachy zasłynęły z kolei między innymi z: „Dzień dobry, kocham Cię”, „Piła tango” oraz „Czarny chleb i czarna kawa”.

Przebojem numer jeden Łydki Grubasa jest zaś „Rapapara”, a Farben Lehre wykonuje chociażby „Anioły i demony”, „Maturę 2001” i „Spodnie z GS-u”. Supportujący koncert opolski zespół Excess to z kolei nowość na rockowej scenie muzycznej – artyści wydali już dwie płyty, od dwóch lat również koncertują.

 

@opowiecie.info Nocny Kochanek, Strachy na Lachy, Farben Lehre, Łydka Grubasa i Excess to zespoły, które wystąpiły na błoniach Politechniki Opolskiej. Piątkowy (26.05) koncert odbył się z okazji trwających od poniedziałku Piastonaliów.#Piastonalia #Piastonalia2023 #Opole #PolitechnikaOpolska #UniwersytetOpolski ♬ Exercise – Vin Music

Koncert rockowy był kolejnym, który zagościł na tegorocznych Piastonaliach. Od poniedziałku do środy bawić się można było na kampusie Uniwersytetu Opolskiego, gdzie występowali: Krzysztof Zalewski, Błażej Król, Michał Szczygieł, Grubson, Białas, TooHot, LAX i Noemi, 7seven, Dawid Krężel, MaLikSon, DJ Pydzik, DJ Rush, DJ Bonq, DJ Adee, Kuba Folwarczny, Polimorfizm, Kin Cat, Safe Space Label, Punched Orange, Mr Czekolada, TooHot, DJ Rush, Joe2Shine i DJ Mochado.

W czwartek studenci przenieśli się na błonia Politechniki Opolskiej, gdzie tego samego dnia królował hip-hop. Wystąpili wówczas Sarius, Słoń, O.S.T.R. i Young Igi, a suport stanowił student tej uczelni – Zaczarowany Dorożkarz.

Na część Piastonaliów organizowaną przez politechnikę złożyły się również: rajd motocyklowy z rektorem po interesujących zakamarkach Opolszczyzny, kino samochodowe na kampusie przy ul. Prószkowskiej, muzyczny namiot na kampusie przy ul. Mikołajczyka i żakinada spod „Łącznika” aż do ratusza.

Na uniwersytecie innymi niż koncerty atrakcjami były natomiast: rozgrywki sportowe, zajęcia rekreacyjne, piastonaliowe śniadania, wbieganie na górę Domu Studenta „Niechcic”, turniej gry komputerowej FIFA, afterparty w klubie Mango i wiele innych.

fot. Tomasz Chabior, Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.