Warsztaty kosmetyczne ,,Metamorfoza” z okazji Dnia Matki, szafing i zajęcia artystyczne dla dzieci. Takie atrakcje przygotowało Centrum Kultury w Popielowie sobotniego poranka (27 maja).

Z okazji Dnia Matki na wszystkie mamy czekały bezpłatne warsztaty kosmetyczne ,,Metamorfoza”, na których każda z pań mogła poczuć się wyjątkowo. Tematem zajęć był odpowiedni dobór kosmetyków do pielęgnacji twarzy zgodnie z typem skóry. Uczestniczki dowiedziały się także, jak zadbać o swoje dłonie latem i jak poprawnie wykonać delikatny dzienny makijaż. Zajęcia poprowadziły: Dorota Drzazga, Adrianna Mrugała i Anna Luda.

– Dzisiaj przeprowadzamy spotkanie kosmetyczne, na których panie dowiedzą się więcej o doborze kosmetyków i pielęgnacji. O tym, co jest najważniejsze dla kobiety, dbając o swoją skórę twarzy – mówiła Dorota Drzazga, prowadząca warsztaty. – Każda z pań, która tutaj do nas przyszła, ma swoje oczekiwania. Jednym będzie zależało na nawilżeniu twarzy, innym złuszczeniu. Dlatego my pokazujemy kosmetyki, zadbamy także o dłonie naszych kobiet i mamy nadzieję, że każda z nich coś dla ciebie znajdzie.

Atrakcji nie brakowało również na placu przy Centrum Kultury, gdzie dopisywała piękna słoneczna pogoda. Tam odbyła się druga już edycja szafingu – by dać drugie życie nieużywanym rzeczom. Wymienić, sprzedać lub oddać można było ubrania, zabawki, rośliny, książki, płyty oraz inne przedmioty. Wszystko to po to, aby nie wyrzucać tego, czego już nie potrzebujemy, bo to zawsze może przydać się komuś innemu.

@opowiecie.info Warsztaty ,,metamorfoza” z okazji Dnia Matki, szafing i zajęcia artystyczne dla dzieci. Takie atrakcje czekały w sobotę (27 maja) w Centrum Kultury w Popielowie.💄🛍️ #dzienmatki #motherday #kosmetyki #metamorfoza #szafing #spirngday #spirng #wiosna ♬ Relax – Neto0_0

Oprócz tego na dzieci czekały zabawy i zajęcia artystyczne na świeżym powietrzu. Były to warsztaty dotyczące literatury dziecięcej i  Światowego Dnia Elmera – kolorowego słonia w kratkę. Elmer Day to święto czytania i akceptacji siebie i innych. Dzień ten uznawany jest nawet za najbardziej kolorowy w roku.

– Dzisiaj z kolorowych chrupek robię słonia Elmera, którego bardzo lubię. I lubię też wykonywać różne prace plastyczne, najczęściej w przedszkolu. To sprawia mi radość – przyznała Hela, uczestniczka warsztatów.

Warsztaty kosmetyczne ,,Metamorfoza” zostały zorganizowane przez Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie.
Zajęcia artystyczne z okazji Światowego Dnia Elmera przygotowała Szkoła Językowa Kuźnia Języków w Popielowie i Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Popielowie.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.