W sobotę (2 września) odbędzie się rajd rowerowy zakończony piknikiem wiejskim w miejscowości Krogulna. Impreza skierowana jest do wszystkich mieszkańców województwa opolskiego oraz ma na celu popularyzację, nie tylko regionu, ale także turystyki rowerowej, zdrowia oraz prozdrowotnych postaw spędzania wolnego czasu.

Zaplanowano dwie trasy rowerowe: łatwiejszą, o długości około 15 km oraz trudniejszą, liczącą około 25 km. Trasy te zostały wyznaczone w oparciu o koncepcję „Opolskie na rowery” i częściowo biegną przez ścieżki rowerowe „Stobrawska Wstęga”. Przebieg rajdu rowerowego obejmie obszary powiatów: namysłowskiego, opolskiego, brzeskiego i kluczborskiego.

trasa 1 (trudniejsza ok. 25 km)

Start-Pokój, trasą rowerową Zieloną, Pokój-Popielów do miejscowości Nowe Siołkowice, tak na trasę rowerową Niebieską, Popielów-Pokój do miejscowości Siedlice i zjazd z trasy w kierunku Krogulnej

trasa 2 (łatwiejsza ok. 15 km)

Start-Pokój trasą rowerową Stobrawska Wstęga (trasa główna czerwona), w kierunku Murowa do skrzyżowania z żółtą trasą, Pokój – Murów i dalej żółtą trasą do miejscowości Żabieniec tam zjazd z trasy w kierunku Zieleńca. W Zieleńcu drogą wojewódzką do miejscowości Krogulna

Każdy uczestnik rajdu otrzyma pakiet startowy zawierający numer, mapę trasy, butelkę wody oraz kamizelkę odblaskową. Po zakończeniu rajdu zostaną przyznane pamiątkowe medale, a także zapewniony będzie bezpłatny poczęstunek. W okolicach mety przewidziano atrakcje piknikowe, nawiązujące do życia na opolskiej wsi, które poprowadzi doświadczony animator.

Zapisy przyjmowane są pod nr 77 4639 032

Rajd startuje w sobotę, 2 września o godzinie 14.00 spod GOKSiR w Pokoju, ul. 1 maja 26.

Serdecznie zapraszamy!

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Piknik rowerowy „Rowerem przez wieś Opolską” startuje w Pokoju, już w najbliższy piątek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".