Wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli, a także zwierzęta, mogli wziąć udział w tegorocznej, 8. już edycji biegu „Od jeziora do jeziora”. Oprócz frekwencji dopisała także pogoda, z której udało się w pełni skorzystać.

Nad dobrzeński Balaton i Okoniówkę zjechała się cała masa ludzi, miłośników biegania nie tylko z okolicy, ale nawet spoza powiatu opolskiego, m.in.: z Wołczyna, Kluczborka, Olesna, czy Legnicy.

Impreza rozpoczeła się o godz. 9:30. Na miejscu, uczestniczy zostali przydzieleni do odpowiednich kategorii. Dzieci startowały w biegach na 300, 400, 500, 600 metrów, a młodzież 13-14 i 15-16 lat na 800 metrów. Z kolei na dorosłych czekał bieg na 5 i 10 km oraz marsz nordic walking. Nowością w tym roku, była rodzinna gra terenowa.

Dzieci mają darmowe dmuchańce, każdemu uczestnikowi przysługuje także posiłek regeneracyjny, w formie kiełbaski z grilla. Jest również bistro prowadzone przez jedną z Pań ze stowarzyszenia – mówiła Ewa Holeksa, prezes Stowarzysznie Ludzi Kreatywnych „TALENT” – Wprowadziliśmy w tym roku rodzinną grę terenową. Całe rodziny mogą się zgłaszać, są trzy stacje, na których muszę wykonać zadania. Uczestnicy mają mapkę i podbicie pieczątką, wykonania zadania, uprawnia ich do odebrania nagrody, którą jest skarbonka, której zadaniem będzie pomoc w zaoszczędzeniu pieniążków na wakacje – dodaje.

O tym jak to wyglądało w zeszłej edycji dowiesz się tutaj: „Od jeziora do jeziora” po raz siódmy. Miłośnicy sportu pobiegli i pomaszerowali z kijkami w Dobrzeniu Wielkim

@opowiecie.info #sport #bieg #biegodjezioradojeziora #balaton #okoniówka #dobrzeńwielki #gminadobrzeńwielki ♬ Paparazzi – Kim Dracula

W biegach dziecięcych i młodzieżowych wystartowało łącznie 149 osób, a w startach open dla dorosłych 150.

Zainteresowanie było spore, aczkolwiek przed pandemią było ono większe. Jest to jeszcze popandemiczny czas i myślę, że z roku na rok chętnych będzie przybywać, w każdym razie jest większe niż w zeszłym roku – mówiła Ewa Holeksa.

Podczas zawodów odbył się tradycyjnie humorystyczny bieg tematyczny. Uczestnicy biegali już w szlafrokach, kapeluszach, kaloszach, fartuchach, garniturach, w zeszłym roku były to piżamy, a tym razem pobiegli z parasolką. Trudność polegała na tym, że towarzysząca im dekoracja musiała być otwarta. Na koniec, wśród uczestników odbyło się losowanie roweru, co również przeszło już do tradycji.

Noridc Walking na 5 km (kobiety)

 1. Pilak Magdalena, Kluczbork 34:40
 2. Bar Patrycja, Kluczbork 35:13
 3. Mikołajczyk Anna, Wołczyn 37:10

Nordic Walking na 5 km (mężczyźni)

 1. Skiba Krzysztof, Legnica 30:42
 2. Krupicki Jacek, Kluczbork 34:29
 3. Gazda Stanisław, Olszanka 35:16

Bieg na 10 km (kobiety)

 1. Jendro Justine , Kup 42:17
 2. Pawlik Krystyna, Olesno 43:08
 3. Zaczyńska-Skiba Anna, Legnica 46:01

Bieg na 10 km (mężczyźni)

 1. Kokot Daniel, Ozimek 34:34
 2. Czupala Kamil, Niwki 35:10
 3. Kampa Paweł, Tarnów Opolski 37:48

Bieg na 5 km (kobiety)

 1. Sidor Alicja, Jelcz-Laskowice 20:54
 2. Olas Katarzyna, Komprachcice 21:01
 3. Tymura Marzena, Opole 24:38

Bieg na 5 km (mężczyźni)

 1. Lesik Piotr, Kępa 17:14
 2. Świerczek Mateusz, Brzeg 17:55
 3. Olas Krzysztof, Komprachcice 17:57

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzysznie Ludzi Kreatywnych „TALENT” i PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez portal Opowiecie.info.

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".