2 kwietnia od godz. 15.30 w sali tanecznej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim będzie można kupić wielkanocne produkty od lokalnych wystawców. To głównie rękodzieło, ozdoby świąteczne, a także przysmaki.

W programie kiermaszu znajdą się: prezentacja świątecznych stołów, rodzinne warsztaty plastyczne i konkurs na najsmaczniejszy wypiek świąteczny. Oprócz tego uczestnicy wydarzenia poznają też laureatów konkurs „Kroszonka, Pisanka, Oklejanka”.

– To ostatnia okazja przed świętami, by odwiedzić taki jarmark. Będzie kolorowo, atrakcyjnie i świątecznie – mówiła Anna Stawiarska, wicedyrektorka ośrodka. – Wystawi się kilkunastu sprzedawców oferujących różnorodne produkty, od ozdób, aż po jedzenie. Warto przyjść, bo na pewno będzie się dużo działo.

Podobny jarmark dobrzeński dom kultury zorganizował również rok temu, też w Niedzielę Palmową. Wtedy także wystawili się rękodzielnicy i miłośnicy wypieków, w szczególności lokalni twórcy zrzeszeni w miejscowych stowarzyszeniach lub tworzący na własną rękę.

Kilka stoisk należało też do osób z Ukrainy, mieszkających wówczas w Dobrzeniu Wielkim i okolicach nieco ponad miesiąc. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się ich świąteczne paschy – przesłodkie, grubo lukrowane i bogato zdobione babki.

Jarmark z ukraińskimi akcentami. W dobrzeńskim domu kultury sprzedawano świąteczne ozdoby i smakołyki [GALERIA]

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.