Po raz piąty w tym sezonie Uni Opole zmierzyło się z Bostikiem Bielsko-Biała. Po raz czwarty górą były bielszczanki, które wywalczyły tak udział w półfinale mistrzostw Polski.

W fazie zasadniczej Tauron Ligi Uni najpierw przegrało z Bostikiem 0-3, a w rewanżu triumfowało 3-1. Następnie opolanki trafiły na tę drużynę też w półfinale Pucharu Polski. Poległy 0-3, a bielszczanki zdobyły później swoje ósme trofeum.

Teraz obie ekipy mierzyły się też w ćwierćfinale fazy play-off Tauron Ligi. W Bielsku-Białej siatkarki Uni przegrały 2-3, więc 26 marca w Opolu walczyły o triumf i przedłużenie rywalizacji o jeszcze jedno, już decydujące spotkanie. Awans dają bowiem dwa zwycięstwa.

W pierwszym secie przyjezdne dominowały bez dwóch zdań. Choć „Wilczyce z Opola” trzykrotnie wyrównywały, po raz ostatni na 15-15, to ani razu nie wyszły na prowadzenie. Warunki dyktował Bostik Bielsko-Biała, który bardzo pewnie wygrał 25-19.

Druga odsłona mogła należeć już do Opolanek. Od samego początku były skuteczniejsze od przeciwniczek, raz po raz powiększając przewagę nad nimi. Gdy prowadziły już 18-11 i 19-12, mogło się wydawać, że tego seta przegrać po prostu nie mogą. A jednak to bielszczanki triumfowały 26-24.

Zdobywczynie Pucharu Polski z korzyścią dla siebie zakończyły też trzecią część spotkania. Jednak Uni tanio skóry nie sprzedało i zdołało uciec spod niewygodnego rezultatu 7-12, by kilka minut później remisować kolejno: 14-14, 15-15, 16-16, 17-17 i 18-18. Choć końcówka zapowiadała się bardzo zacięta, Bostik dość sprawnie rozstrzygnął seta wynikiem 25-21.

W ten sposób panie z Bielska-Białej zostały pierwszymi półfinalistkami tej edycji Tauron Ligi. O to samą walczą też: Chemik Police, MKS Kalisz, ŁKS Łódź, Budowlani Łódź, Rysice Rzeszów i Radomka Radom. W meczu o 7. miejscu Uni Opole zmierzy się najpewniej z MKS-em Kalisz, który po rundzie zasadniczej był ósmy, i który o półfinał walczy z Chemikiem Police. Niespodzianka jest tu mało prawdopodobna.