W Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim odbyło się w piątek (02.06) spotkanie profilaktyczne z policjantami. Wykład dotyczył walki z używkami oraz nałogami współczesnej młodzieży.

Policjant Tomasz Pereczkowski zapoznał uczniów ze skutkami zażywania narkotyków i konsekwencjami prawnymi, jakie mogą czekać po znalezieniu środków odurzających. Tematem rozmów był także coraz częściej spotykany alkoholizm wśród nieletnich. Sierżant sztabowy z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim opowiedział o efektach nadużywania internetu, co coraz częściej doprowadza do uzależnienia.

Uczniowie zostali ostrzeżeni przed nadużywaniem alkoholu, papierosów, środków odurzających oraz internetu. Po spotkaniu chętni mogli obejrzeć przyniesione przez policjanta używki. Dzielnicowy Tomasz Pereczkowski zaproponował nauczycielom kolejne spotkanie, jednak tym razem w towarzystwie psa tropiącego.

Spotkanie odbyło się w ramach programu „Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży do 18 roku życia w województwie opolskim na lata 2016-2019”.

Policjant u młodzieży z Dobrzenia Wielkiego Policjant u młodzieży z Dobrzenia Wielkiego

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie