Motocykliści już po raz czwarty spotkali się na pikniku motocyklowym. Dziś (1 maja) w Fałkowicach można było podziwiać ponad 100 jednośladów. 

Ponad setka motocykli na pikniku w Fałkowicach

To już czwarty piknik motocyklowy organizowany w naszej parafii. Inicjatorami przedsięwzięcia są parafianie, którzy hobbystycznie jeżdżą na jednośladach, ale też ojciec Rafał, który jest na misjach i w miejsca trudnodostępne dojeżdża właśnie motocyklem, żeby udzielać sakramentów, kopać studnie czy pomagać dzieciom i młodzieży – mówi ks. Mariusz Stafa, proboszcz fałkowickiej parafii.

Tak właśnie zrodził się pomysł na zorganizowanie pikniku motocyklowego, który umożliwi wszystkim motocyklistom wspólną modlitwę i spędzenie czasu. Po uroczystej mszy św. na uczestników czekała swojska kiełbasa, kiszone ogórki, smalec, ciasto czy domowa lemoniada, to wszystko w akompaniamencie dobrej muzyki.

1 maja to data szczególna dla chrześcijan, natomiast wybraliśmy ten dzień ze względu na napięty grafik różnych spotkań i zlotów motocyklistów. Parafianie, którzy są ich stałymi bywalcami przekazali nam, że to jedyny wolny termin na organizację naszego pikniku – dodaje ks. Mariusz Stafa.

 

@opowiecie.info Piknik motocyklowy w Fałkowicach Motocykliści już po raz czwarty spotkali się na pikniku motocyklowym. Dziś (1 maja) w Fałkowicach można było podziwiać ponad 100 jednośladów. #motocykle ♬ oryginalny dźwięk – opowiecie.info – opowiecie.info


Z roku na rok do Fałkowic przyjeżdża coraz więcej pasjonatów, początkowo na piknik przyjeżdżało około 80 motocykli, w tym roku ich liczba dobiła do 150.

Cieszymy się, że motocykliści tak licznie odwiedzają nasz piknik, chcą pobyć razem, wziąć udział w Eucharystii i się pomodlić. Już teraz zapraszamy na nasz piknik w przyszłym roku, oczywiście 1 maja o godz. 12.00 w Fałkowicach – dodaje ks. Mariusz Stafa, proboszcz fałkowickiej parafii.

Fot. Justyna Okos

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.