13. Noc Muzeów odbędzie się 15 maja w godzinach od 18:00 do 23:59. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Muzeum Śląska Opolskiego udostępni do zwiedzania wszystkie swoje wystawy stałe, ale nie tylko…

O ile w zeszłym roku ta noc została przeniesiona na drugą połowę września z powodu pandemii koronawirusa, w tym roku odbędzie się  15 maja.

– Już od godziny 18.00 w muzealnej kasie rozpocznie się wydawanie  bezpłatnych wejściówek na warsztaty dla dzieci od lat 6 – 10. Zajęcia będą prowadzone na muzealnym tarasie . Uwaga: rodzice nie uczestniczą w zajęciach – informuje  Izabela Jasińska

18.15; 19.00; 19.45 Mimo wszystko… blisko sztuki: spotkanie z rzeźbą.

Rzeźba to jedna z najstarszych form wypowiedzi artystycznej. Gdzie można zobaczyć rzeźbę i jakie są jej rodzaje? Co ją odróżnia od innych form sztuk plastycznych? Podczas spotkania poznamy rozmaite metody wykonywania rzeźb, dotkniemy tradycyjnych i nieszablonowych materiałów wykorzystywanych podczas ich tworzenia. Na koniec sprawdzimy, czy rzeźba może powstać np. z drutu – podczas warsztatów tworzyć będziemy własne konstrukcje przestrzenne.

18.15; 19.00; 19.45 Mimo wszystko…. będziemy się dobrze bawić!

Czy zawsze były zabawki? Jakimi zabawkami bawili się nasi przodkowie. Poznamy odpowiedzi na te i inne jeszcze pytania, a następnie wykonamy swoją własną zabawkę. Mini puzzle kieszonkowe, które będziemy mogli zawsze przy sobie nosić i w każdej chwili ułożyć je, aby podzielić się z innymi swoim ulubionym obrazkiem.

– W związku z obostrzeniami w zajęciach może jednorazowo wziąć udział 5 osób, pozostałym chętnym oferujemy specjalne zestawy warsztatowe „Zrób to sam„ wraz z instrukcją, do zakupienia w kasie muzeum – informuje Izabela Jasińska.

 

Na  godz. 18.15 i 20.30 Bernadeta Warchał zaprasza na filmowe oprowadzanie po wystawie czasowej 100 lat temu – plebiscyt na Górnym Śląsku.  – Film będzie można obejrzeć na Fanpage oraz na kanale YouTube Muzeum, dostępnymi pod adresami: https://www.facebook.com/MuzeumOpole i https://www.youtube.com/MuzeumOpole.

Od 18.00 do 24.00 Zwiedzanie XVII-wiecznej, doskonale zachowanej studni czerpalnej pamiętającej  czasy potopu szwedzkiego (wejście od ul. Muzealnej),a także  Kamienicy Czynszowej przy ul. św. Wojciecha 9. Przypomnijmy, że w kamienicy mieści się pięć mieszkań: cztery wyposażono w stylistyce przedwojennej oraz jedno mieszkanie z okresu PRL-u.

Uwaga: Zwiedzanie, spotkania muzealne i warsztaty odbywać się będą z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.