„W naszym Domu tradycja darcia pierza jest fantastyczną formą terapii pracą. Codziennie w tzw. „Pierzalni” pracuje około 20 osób, dla których to najważniejsza aktywność w ciągu dnia, a uznanie i satysfakcja z wykonanej pracy, wzmacniają poczucie własnej wartości oraz uczą zachowań społecznych”

„W naszym Domu tradycja darcia pierza jest fantastyczną formą terapii pracą. Codziennie w tzw. „Pierzalni” pracuje około 20 osób, dla których to najważniejsza aktywność w ciągu dnia, a uznanie i satysfakcja z wykonanej pracy, wzmacniają poczucie własnej wartości oraz uczą zachowań społecznych” – informuje na swoim fecebookowym profilu prowadzony przez nasz powiat DPS w Prószkowie.

– Niestety, tradycja zanika i nasze panie mają coraz mniej zleceń, co z czasem może doprowadzić do zniknięcia „Pierzalni”. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych wykonaniem usługi o kontakt”, dzwoniąc pd nr telefonu 77 46 48 092.

Również my zachęcamy do skorzystania z propozycji prószkowskiej „Pierzalni. W ten sposób wesprzemy tradycję, a zarazem formę terapii zajęciowej dla Mieszkanek prószkowskiego domu.
*Darcie pierza (czyli przygotowywanie gęsich piór – poprzez oddzielenie puchu od ich twardych stosin – do wypełnienia pierzyny, czy poduszek) to już zanikająca tradycja, ale w niektórych miejscowościach, między innymi w naszym powiecie, próbuje się ją podtrzymać.
M.K.

opowiecie.info

Tekst i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Z mediami związana od 20 lat. Z zawodu nauczyciel języka polskiego, dziennikarz, manager i rehabilitant. Przez 18 lat rzecznik prasowy. Teraz redaktor naczelny opowiecie.info. W przeciwieństwie do innych szefów, lubi jak ją lubią. Czy jest dobrym szefem? Nie odpowiada. Zapytamy współpracowników. Czyta namiętnie kryminały, szczególnie Krajewskiego. Hobby, to córka która zwiedza świat i studiuje dziennikarstwo w Londynie i fotografia. Odpręża ją jazda samochodem, film i plotki z sąsiadką.