11 tysięcy złotych kosztowało urządzenie profesjonalnej klasy piłkarskiej w Zespole Szkól im. Józefa Warszowicza w Prószkowie.

Pięć tysięcy ze swych środków dała szkoła. Pozostałe sześć to grant fundacji Leroy Merlin.

– Już od jakiegoś czasu szukaliśmy sposobu, na przystosowanie jednej z klas do teoretycznych spotkań piłkarskich. Mieliśmy tak jak w każdej klasie tablicę multimedialną, brakowało pieniędzy na stworzenie atmosfery prawdziwego pokoju treningowego. I stało się. Okazało się że możemy liczy na pomoc fundacji Leroy Merlin, która wyposażyła klasę w resztę sprzętu i elementy wizualne – mówi dyrektor szkoły Dariusz Sobków.

Fundacja Leroy Marlin Polska powstała przed pięcioma laty. Wspiera społeczne inicjatywy przez programy grantowe. Korzystają z jej wsparcia najczęściej: placówki wychowawczo-edukacyjne, domy dziecka, lokalne organizacje pozarządowe, schroniska dla zwierząt, domy pomocy społecznej.

– Napisaliśmy wniosek i dziś mamy efekt – powiedział otwierając uroczyście klasę wraz z przedstawicielką fundacji Leroy Merlin i starostą opolskim Henrykiem Lakwą dyrektor Sobków.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.