Rozpoczęły się zajęcia z cyklu ,,Wakacje tylko w bibliotece – mądrze, ciekawie i… interesująco” które potrwają jeszcze przez dwa tygodnie. W tym czasie dzieci ze szkoły podstawowej mogą nie tylko miło spędzić wakacyjny czas, ale również rozwijać się artystycznie i doskonalić swoje umiejętności manualne.

Podczas zajęć dzieci poznają bliżej postać Kubusia Puchatka i innych bohaterów tej książki o nim. Opowiadania o Kubusiu Puchatku są bardzo różnorodne, bo zawierają także wiele kontekstów psychologicznych i filozoficznych. Opowiadają o emocjach, uczuciach, przyjaźni czy wewnętrznych przeżyciach bohaterów.

Każdego dnia również dzieci losują jedną kartę, na której zapisana jest ,,dobra rada’’ bądź motto z książki ,,Kubuś Puchatek”. Oprócz tego na uczestników czekają zajęcia plastyczne, rozwiązywanie krzyżówek oraz pieczenie ciasteczek z motywem głównego bohatera zajęć. 

– Cieszę się, że mogę prowadzić takie zajęcia, gdyż z pewnością są one wspaniałym urozmaiceniem wakacyjnych dni dla każdego dziecka – mówiła Maryla Sadlo, bibliotekarka  z Publicznej Biblioteki w Starych Siołkowicach. W naszej bibliotece panuje przyjazna atmosfera, która pozytywnie wpływa na kreatywność i pomysłowość dzieci. Dodatkowo moi podopieczni zawierają tutaj nowe przyjaźnie i mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami artystycznymi.

W pierwszy dzień zajęć  (4 lipca) przeczytana została pierwsza książka ,,Leśna Szkoła Puchatka – Smaki”, która opowiadała o codziennych przyzwyczajeniach bohaterów ,,Kubusia Puchatka”, a następnie dzieci malowały gipsowe figurki przedstawiające mieszkańców stumilowego lasku.

– Książki o  ,,Kubusiu Puchatku” są wszechstronne, a dzieci bardzo je lubią. Chociaż obecnie istnieje wiele nowych bajek, to chcę przybliżyć dzieciom właśnie tego klasyka, jakim jest ,,Kubuś Puchatek”. Pokochałam go szczególnie za jego uniwersalność – dodaje Maryla Sadlo. 

Zajęcia odbywają się w dniach 4-15 lipca 2022 w Publicznej Bibliotece w Starych Siołkowicach, która mieści się przy ul. Michała 55. Oto ich terminy i godziny:

  • 6.07 oraz 11.07-13.07 o godzinie 15:30-17:30
  • 7.07- 8.07 oraz 14.07-15.07 o godzinie 12:00- 14:00

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.