Sanah ma 23 lata, na koncie trzy nominacje do nagrody Fryderyka i debiutancki album „Króla dram” wydany w maju tego roku. Jej wielki hit „Szampan” ma ponad 43 mln wyświetleń na YouTubie, pokrył się trzykrotną platyną. Sanah odebrała nagrodę podczas koncertu „Od Opola do Opola”, który miał pokazać najważniejsze muzyczne wydarzenia roku za piosenkę „Melodia”.

fot. Tomasz Chabior

Sanah na opolskim festiwalu wystąpi dwa razy. Poza piątkowym udziałem w koncercie „Od Opola do Opola” artystka zaśpiewa swój przebój „No sory” podczas niedzielnego koncertu Premier.

Jak przyjęła wiadomość o nagrodzie przyznanej pierwszego dnia 57. KFPP?

– Bardzo się cieszę, że dostałam taką piękną nagrodę. Jeszcze to do mnie nie dotarło – mówiłam dziennikarzom tuż po swoim występie przy festiwalowej ściance.

Zapytana o konkretne marzenia sanah skwitowała krótko:

– Chciałabym zawsze pisać wiele piosenek. No i żeby nigdy mi palma nie odbiła – żartowała.

Przypomnijmy. Sanah zdobyła w tym roku trzy nominacje do Fryderyka: za album roku alternatywny, nowe wykonanie oraz debiut roku. Ta młodziutka warszawianka nie tylko śpiewa i komponuje teksty. Sanah odebrała muzyczne wykształcenie, gra na skrzypcach i komponuje.

W koncercie „Od Opola do Opola” obok Sanah wystąpli: Viki Gabor, Golec uOrkiestra, Gromee, Marcin Sójka, Lanberry, Natalia Zastępa, Bartas Szymoniak, Kamil Bednarek, Weronika Juszczak, Enej, Piotr Cugowski, De Mono, Cleo i Alicja Szemplińska.

SPRAWDŹ:
Majewska i Korcz na próbach 57. KFPP. Świętują w Opolu 45-lecie pracy artystycznej [WIDEO]

57. KFPP. Debiutanci dziś na festiwalu, trzymajmy kciuki za Palmy [WIDEO]
57. KFPP w Opolu. Sprawdź pełny program festiwalu
Kawiarenka z Gwiazdami na Rynku w Opolu. Co się będzie działo w weekend?

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Wielkie brawa! Ta dziewczyna jest mega zdolna. Tworzy tak uzależniające kompozycje, że to aż groźne!!! Jej koncerty są magiczne, a publiczność po pierwszych dźwiękach zaczarowana!

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.