Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa, powróciło tradycyjne spotkanie adwentowe. Około 115. seniorów uczestniczyło w niedzielnej imprezie, która odbyła się (11 grudnia) o godz. 15:00 w restauracji ,,Śtantin” w Starych Siołkowicach.

3. niedziela adwentu stała się symbolem przedświątecznego spotkania wszystkich chętnych seniorów powyżej 65. roku życia, mieszkających w Starych Siołkowicach. Takie wydarzenia sprawiają, że seniorzy mogą pobyć razem, porozmawiać i poczuć już świąteczny nastrój.

– Nasze spotkanie ma lokalny wymiar, ale właśnie to sprawia, że jest ono wyjątkowe – mówił Artur Wilpert, prowadzący spotkanie adwentowe oraz członek Parafialnego Zespołu Caritas Stare Siołkowice. – Wszyscy bardzo stęskniliśmy się za takimi imprezami. Chcemy, żeby seniorzy mieli okazję do spędzenia razem czasu, ale jednak w niecodziennej atmosferze, bo w okresie przedświątecznym.

Na początku spotkania seniorzy zostali poczęstowani ciastem, kawą i herbatą. Później czekała na nich także wigilijna kolacja. Nie mogło zabraknąć również opłatków, którymi podzielili się wszyscy uczestnicy spotkania.

Niedzielne popołudnie umilały występy artystyczne. Zaprezentowali się m.in.: starsza i młodsza Schola Parafialna, zespół ,,Siołkowiczanki”, solistka – Ania Bola oraz Orkiestra Dęta ,,Select Band”. W wydarzeniu uczestniczyli również wójt gminy Popielów – Sybilla Stelmach oraz  ksiądz proboszcz parafii Stare Siołkowice – Jarosław Ostrowski. 

Spotkanie adwentowe dla seniorów w restauracji ,,Śtantin” zorganizowali m.in. sołtyska i rada sołecka Starych Siołkowic oraz Parafialny Zespół Caritas Stare Siołkowice.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.