Skoki narciarskie. Znamy skład Polaków na loty w Bad Mitterndorfie

© Pixabay

Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot i Jakub Wolny to skoczkowie, którzy wystartują w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata na mamuciej skoczni Kulm w Bad Mitterndorfie. Stefan Horngacher nie powołał 17-letniego Tomasza Pilcha.

Pilch wraca do Pucharu Kontynentalnego

Szóstka, która będzie reprezentować Polskę w austriackim Bad Mitterndorfie to ci sami zawodnicy, którzy wystartowali w Turnieju Czterech Skoczni. W Innsbrucku i w Bischofshofen kadrę zasilił także siódmy skoczek – Tomasz Pilch. W najbliższy weekend 17-latek wróci do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym i wystartuje w konkursach w Bischofshofen.

Przed wyjazdem na TCS skoczek był liderem cyklu. Nieobecnego podczas dwóch konkursów w niemieckim Titisee-Neustadt Polaka wyprzedził Norweg Marius Lindvik, do którego Pilch traci zaledwie 19 punktów.

Pierwsze loty w sezonie. Za tydzień Mistrzostwa Świata

Konkursy na Kulm będą pierwszymi w sezonie zawodami na skoczni mamuciej. W Bad Mitterndorfie zawodnicy będą mieli doskonałą okazję do ostatnich szlifów przed Mistrzostwami Świata w lotach narciarskich, które będą trwać od 19 do 21 stycznia na mamucie w niemieckim Oberstdorfie.

Obie skocznie po wprowadzonych przez Międzynarodową Federację Narciarską (FIS) zmianach w przepisach zmieniły swoje oficjalne rozmiary (HS) z 225 na 235 metrów.

Weekendowe loty bez Freitaga

W Bad Mitterndorfie nie zobaczymy Richarda Freitaga – Niemiec upadł podczas pierwszej serii zawodów w Innsbrucku i nabawił się obrzęku panewki biodrowej. Nie jest to poważna kontuzja, ale towarzyszący jej ból ogranicza mobilność zawodnika.

Z tej przyczyny Niemiec nie wystartował w drugiej serii konkursu w Innsbrucku i nie pojawił się na skoczni w Bischofshofen. Do rywalizacji skoczek wróci najprawdopodobniej podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie.

Puchar Świata w Bad Mitterndorf/Tauplitz – harmonogram:

Piątek (12 stycznia 2018 r.)
12:00 – oficjalny trening
14:00 – kwalifikacje

Sobota (13 stycznia 2018 r.)
12:00 – seria próbna
14:15 – konkurs indywidualny

Niedziela (14 stycznia 2018 r.)
12:00 – seria próbna
14:15 – konkurs indywidualny

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.