Opolski ZDW potwierdza, że „6 lutego 2024 r. na wezwanie Prokuratury Okręgowej w Opolu zostały wydane rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie objętej postanowieniem o żądaniu wydania rzeczy”.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu w pełnym zakresie współpracuje w przedmiotowej spawie z organami ścigania – czytamy  w wydanym dziś oświadczeniu. Jednocześnie ZDW informuje, że nie jest uprawniony do udzielania szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie. Informacje takie mogą zostać udzielone wyłącznie przez prowadzącego postępowanie prokuratora.

Z kolei rzecznik prokuratury okręgowej Stanisław Bar ogranicza się do ogólnikowego stwierdzenia, że dochodzenie dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej w związku z udzielaniem zamówień publicznych.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, a to znaczy, że nikomu nie postawiono zarzutów i dotyczy zamówień publicznych.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.