Wystawa przedstawia codzienną pracę strażaków, policjantów, ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy, szpitalnego personelu i specjalistów od pierwszej pomocy. Oglądać ją można od 3 do 23 kwietnia pod opolską galerią handlową Solaris.

Ekspozycja „O tych, którzy dają drugie życie” to fotograficzne i obywatelskie podziękowanie autora dla jej tytułowych bohaterów. Składa się ona z 57 zdjęć umieszczonych na 19 planszach opatrzonych tematycznymi opisami. To okazja, by zobaczyć służby w akcji oraz zajrzeć tam, gdzie nie każdy może, choćby do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Wykonywanie takich zdjęć uczy pokory i pokazuje kruchość ludzkiego życia. Takie fotografie udowadniają też, jak wiele osób z pasją pracuje w opolskich służbach ratowniczych – podkreślał Miłosz Bogdanowicz. – Publikując zdjęcia w internecie, dorzucam do nich opisy: ciekawostki i wiedzę, którą ktoś mi przekazał. W ten sposób edukuję, choćby na temat bezpiecznych zachowań. Jeśli również tutaj, na mojej wystawie, ktoś znajdzie coś edukującego, to będę bardzo zadowolony.

Wernisaż odbył się w poniedziałek – 3 kwietnia. Były kwiaty, szampan i podziękowania. Autor w szczególny sposób docenił dyrektora Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i lekarza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Jarosława Kostyłę, byłego Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu Leszka Koksanowicza oraz przyjaciela i ratownika medycznego Roberta Czocharę.

@opowiecie.info Wystawa Miłosza Bogdanowicza przedstawia codzienną pracę strażaków, policjantów, ratowników medycznych, pielęgniarek, lekarzy, szpitalnego personelu i specjalistów od pierwszej pomocy. Oglądać ją można od 3 do 23 kwietnia pod opolską galerią handlową Solaris. @📸 Miłosz Bogdanowicz 🚁🚑🚒 #MiłoszBogdanowicz #LPR #LotniczePogotowieRatunkowe #policja #policjant #policjantka #policjantkiipolicjanci #strazpozarna #strazak #OSP #PSP #lekarze #lekarz #pielegniarki #pielegniarka #KPP #pierwszapomoc #bohaterowie #heroes ♬ Dr House – The Drapper’s

Wystawę na Placu Kopernika można oglądać do 23 kwietnia. Jest ona bezpłatna i dostępna przez całą dobę. Stanowi jednocześnie podsumowanie wieloletniej pasji Miłosza Bogdanowicza, który ze szczególnym zapałem podąża z aparatem za śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Na początku, chcąc sfotografować lądujący lub startujący śmigłowiec, musiałem go nasłuchiwać lub wypatrywać. Później poznałem też osoby, które dawały mi znać, gdy coś się działo, i które zobaczyły we mnie takiego… pozytywnego „szaleńca” z aparatem – przyznał Miłosz Bogdanowicz. – Cały czas też szukam informacji o bieżących akcjach i wydarzeniach. Na miejscu skupiam się jednak nie na sensacji, tylko na ludziach, którzy udzielają pomocy innym. To wymaga bardzo dużo wyczucia, szczególnie przy publikowaniu zdjęć.

Miłosz Bogdanowicz to ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także pasjonat i promotor ratownictwa, który najchętniej fotografuje akcje Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz tego artysta zajmuje się fotografią portretową, rodzinną i kobiecą. Niegdyś pracował również jako dziennikarz, fotoreporter i operator wideo w takich mediach, jak chociażby 24 Opole czy Nowa Trybuna Opolska.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.