Światowy Dzień Biegania obchodzi się corocznie w pierwszą środę czerwca. Jest to święto, które nie tylko zachęca do biegania, ale także podkreśla korzyści płynące z uprawiania tej aktywności. 7 czerwca warto założyć wygodny strój, buty do biegania i celebrować ten dzień na sportowo!

Bieganie jest korzystne dla naszego zdrowia – tego raczej nie trzeba udowadniać. Wpływa korzystnie na układ sercowo-naczyniowy, obniża ciśnienie krwi, pomaga zmniejszyć poziom „złego” cholesterolu, a podwyższa ten „dobry”. Poza tym bieganie przyczynia się do poprawy funkcjonowania układu oddechowego, przyśpiesza metabolizm, wzmacnia odporność, a co najważniejsze – redukuje poziom stresu i poprawia samopoczucie.

Bieganie sprawia, że umysł się regeneruje, dlatego istnieje długa lista korzyści psychologicznych, jakie możemy odczuć, uprawiając ten sport. Niezależnie więc od tego, czy trenujemy regularnie, czy zdarzają nam się drobne odstępstwa od tej regularności, czy dopiero chcielibyśmy zacząć swoją przygodę z bieganiem – to nie ma znaczenia. Światowy Dzień Biegania jest świętem dla wszystkich.

Tego dnia odbywają się różnorodne aktywności biegowe zarówno dla zawodowych biegaczy, jak i dla tych, którzy bieganie traktują jako rozrywkę czy pasję. Bieganie ma przynosić radość i po prostu nam służyć.

Celebrujmy Światowy Dzień Biegania w biegowym stylu!

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.