Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Filią nr 4 zapraszają na spacer arktycznym szlakiem Grenladii. Już jutro (8 grudnia) o godz. 18.00 do Filii nr 4 MBP (ul. Książąt Opolskich 48-50).

W marcu dwóch podróżników – Jędrzej Józefowicz i Piotr Kilian – podjęli się pokonania Arctic Circle Trail w warunkach zimowych.

Ten położony na Grenlandii, na północ od koła podbiegunowego szlak liczy 220 km – od położonego na zachodnim wybrzeżu miasteczka Sisimiut, przez osadę Kangerlussuaq i tradycyjne tereny łowieckie Inuitów, aż do czoła lodowca. Latem cieszy się sporą popularnością. Zimą tylko nieliczni wędrowcy decydują się na jego przejście, a do niedawna podobno nie słyszano, aby ktokolwiek zrobił to w obie strony.
Jędrzej Józefowicz i Piotr Kilian w miesiąc pokonali 440 kilometrów, przechodząc szlak w tę i z powrotem.
Jak to jest wędrować po zamarzniętych jeziorach, arktycznej tundrze i ośnieżonych wzgórzach? Co ich czekało na skutym arktycznym mrozem szlaku, z jakimi wyzwaniami musieli się mierzyć?  – dowiemy się już w najbliższy piątek.
O przygotowaniach do wędrówki, wyobrażeniach i oczekiwaniach, a potem zderzeniu z arktyczną rzeczywistością opowie Jędrzej Józefowicz – dziennikarz, podróżnik, autor książki „Dziennik wędrowca, czyli jak dotarłem pieszo do Rzymu”.

Spotkanie podróżnicze w Filii nr 4 MBP

 

 

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze