Kolej rozpoczyna uzasadnioną przebudowę tego wiaduktu. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudują przyczółki i wymienią konstrukcję, umożliwiając zwiększenie wymiarów przejazdu tzw. światła pionowego i poziomego. Miasto Opole zrealizuje zakres drogowy – planowana jest droga o dwóch jezdniach z jednym pasem.

Istotnie, ruch na Krapkowickiej jest bardzo duży, a wiadukt pod którym może przejechać tylko jeden samochód stanowił wąskie gardło i stwarzał poważne niebezpieczeństwo. To bardzo sensowna inwestycja w odróżnieniu od poszerzenia przejazdu pod wiaduktem na ulicy Powstańców Śląskich, gdzie ruch jest znikomy, a koszt (zniszczenie zabytkowego parku) ogromny.

Wciąż jeszcze komunikacja drogowa jest ograniczona przez wąską drogę, tzn. pod wiaduktem ruch kołowy odbywa się wahadłowo i występują ograniczenia przejazdu dla wysokich pojazdów. Zdarzały się kolizje samochodów z konstrukcją wiaduktu, co stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu i kolejowego i drogowego.

Na czas prowadzenia prac przejazd i przejście pod wiaduktem będzie zamknięte. Objazd będzie poprowadzony ulicami Wojska Polskiego i Prószkowską.

W tym czasie na skrzyżowaniu Prószkowskiej z Wróblewskiego zamontowana będzie sygnalizacja świetlna, a na Wróblewskiego wyznaczony będzie lewoskręt dla skręcających w ulicę Prószkowską.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.