Mnóstwo atrakcji czekało na uczestników Festynu Rodzinnego połączonego z Piknikiem Ekologicznym. W sobotę (1 października) na boisku Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach bawiły się dzieci, jak i dorośli, a to wszystko w klimacie jesiennych barw.

Już od godziny 11:00 można było korzystać z dostępnych atrakcji i zabaw. Rozrywkę z pewnością zapewniły konkursy dla dzieci. To właśnie dla najmłodszych przygotowano 10 stanowisk zdobywania pieczątek: malowanie twarzy połączone z warsztatami artystycznymi, stoisko językowe, stoisko przeprowadzania kapsli po torze, gra w klasy, guma do skakania, stoisko sprawności fizycznej, gdzie uczestnicy wykonywali np. przysiady i podskoki, stoisko na skakance, strzały piłką do bramki, chodzenie na szczudłach oraz rzuty do kosza.

Po każdym poprawnie wykonanym zadaniu, uczestnik otrzymał pieczątkę i mógł przejść do kolejnego stanowiska. Dziecko, które zdobyło 10 pieczątek, czyli zmierzyło się ze wszystkimi konkurencjami, odbierało nagrodę. Na uczestników imprezy czekały również rozgrywki rodzinne. Tutaj w zabawę zaangażowali się także dorośli. Były to wyścigi rzędów kalambury.

Co więcej, podczas trwania festynu można było korzystać m.in. ze ścianki wspinaczkowej, darmowych dmuchańców dla dzieci, czy góry piachu, w której najmłodsi poszukiwali ukrytych jajek niespodzianek z numerkami. Pod każdym numerkiem ukrywała się nagroda. Z kolei dla starszych uczestników imprezy przygotowano nagrody w formie losów – tzw. ,,Cukierek z niespodzianką”.

– W organizację imprezy włożyliśmy wiele wysiłku, bo chcieliśmy zapewnić uczestnikom dużo różnorodnych atrakcji – mówiła Marianna Laxy, przewodnicząca rady rodziców w Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Siołkowicach. – Tym bardziej, że jest to Festyn Rodzinny, więc zadbaliśmy o to, by dobrze bawiły się nie tylko dzieci, lecz także i dorośli. Tak się złożyło, że tego samego dnia odbywa się też Piknik Ekologiczny, co dodatkowo urozmaica to wydarzenie.

Festynowy czas ubogacił także pokaz strażacki oraz występy artystyczne. Wystąpili m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach, przedszkolaki ze Starych Siołkowic, zespół taneczny ,,Euforia Popielów” oraz lokalna orkiestra. Pod koniec imprezy odbył się również mecz piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły. Rywalizowały dwie drużyny: dzieci kontra dorośli.  

Nie zabrakło również bogato wyposażonej strefy gastronomicznej, gdzie można było zakupić m.in. zupę gulaszową, bigos, kiełbaski z grilla, sałatki owocowe, kawę ciasto i inne słodkości. 

– Jest tutaj świetna zabawa. Byłam już na dmuchanej zjeżdżalni i ściance wspinaczkowej, ale najlepsze dla mnie są konkursy z pieczątkami. Miło też spędzam czas z moimi koleżanki i kolegami z klasy. Dzisiaj naprawdę dużo się dzieje – przyznała Wiktoria Bekus, uczennica klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Siołkowicach.

Oprócz Festynu Rodzinnego, tego samego dnia odbył się również Piknik Ekologiczny. W ramach tej imprezy oficjalnie otwarto Centrum Recyklingu. Są to specjalne kontenery na śmieci, które znajdują się przy szkole w Starych Siołkowicach. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs ,,Śmieciowy potwór”. Jego założeniem było przygotowanie wizerunku ,,potwora”, który miał reprezentować jeden z elementów selektywnej zbiórki odpadów. Dodatkowo  odbyły się m.in. warsztaty ekologiczne, śmietnikowy quiz z nagrodami oraz zabawy z animatorem dla dzieci.

Festyn Rodziny zorganizowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Siołkowicach wraz z radą rodziców, obecnymi uczniami placówki oraz absolwentami szkoły. Sponsorem imprezy była m.in. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna ,,Invest Park”.

Z kolei na Piknik Ekologiczny zaprosiło Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice. W organizację imprezy zaangażowała się również Gmina Popielów.
Piknik zrealizowano w ramach projektu ,,Działania informacyjno-edukacyjne Gminy Popielów z zakresu gospodarowania odpadami” współfinansowanego z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.