Sporo będzie się działo w tę niedzielę w Stobrawie. Odbędzie się tam Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich, któremu towarzyszyć będzie spotkanie integracyjne „Kresy na Śląsku”.

Kilkugodzinny festyn z bogatym programem artystyczno-rekreacyjnym, dwa wydarzenia w jednym, połączenie Kresów ze Śląskiem – tak prezentuje się w skrócie plan na najbliższą niedzielę w gminie Popielów. W Stobrawie (obok świetlicy wiejskiej) o godz. 14.00 rozpoczną się Finał Dni Otwartych Funduszy Europejskich i spotkanie integracyjne „Kresy na Śląsku”.

Pokażą wartość unijnych środków

Fundusze Europejskie wykorzystywane są w większości zadań i inwestycji, jednak nie zawsze jest to widoczne. Niedzielny finał będzie idealną okazją do dostrzeżenia zalet przynależności państwa do Unii Europejskiej.

Zaplanowano wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Swoje projekty zaprezentują beneficjenci funduszy europejskich z naszego regionu, a najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatej i ciekawej oferty, w tym m. in. warsztatów LEGO i tworzenia zabawek, wystawy edukacyjnej, fotobudki i konkursów z nagrodami.

Swoje programy zaprezentują zespoły działające przy Samorządowym Centrum Kultury Turystyki i Rekreacji w Popielowie. Z tradycyjnymi pieśniami z terenu Opolszczyzny wystąpi zespół „Flama”.

Na to wydarzenie zapraszają Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła oraz Wójt Gminy Popielów Sybilla Stelmach. Obecne będą także Opolskie Ambasadorki Unii Europejskiej.

Będzie smacznie i ludowo

Koło Gospodyń Wiejskich „Stobrawianki”, które realizowało zadanie „Sm@ki kuchni kresowej na Śląsku” zaprasza w tym dniu na podsumowanie swoich dotychczasowych działań i wspólne spotkanie integracyjne.

Odbędzie się prezentacja potraw kresowych przygotowanych przez uczestników warsztatów kulinarnych. Najmłodszych grami i konkursami zabawiać będzie animator, zaś starsi będą mogli wysłuchać utworów kresowych w wykonaniu zespołu „Inwencja”.

Zapraszamy!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie