Przed Sądem Rejonowym w Opolu rozpoczął się dziś proces: Krystian Czech kontra Gmina Łubniany. Pierwsza rozprawa upłynęła na ustalaniu podstawowych faktów dotyczących zatrudnienia Czecha w Łubniańskim Ośrodku Kultury.

O sprawie pisaliśmy:

https://opowiecie.info/takich-rzeczy-sie-prostu-robi/
https://opowiecie.info/wojt-wasiak-polegl-grunwaldem/

Chodzi o bezprecedensowe odwołanie Krystiana Czecha z funkcji dyrektora Łubniańskiego Ośrodka Kultury. Czech zapowiadał, ze wystąpi na drogę sadową i tak się stało.

Dziś sąd miał wysłuchać zeznań strony pozwanej, jednak tak się nie stało z uwagi na całkowicie niejasny tryb w którym Czech zaczął pełnić swa funkcję. Nie wiadomo, kto powierzył mu to stanowisko, nie wiadomo na jakich zasadach: czy była to umowa o pracę czy powołanie – co ma znaczenie przy ewentualnym odszkodowaniu. Sąd bardzo precyzyjnie, krok po kroku wyjaśnia wszystkie te sprawy, nie jest to jednak proste, bo rzecz działa się prawie 30 lat temu.

Czech żąda przywrócenia do pracy i odszkodowania za czas, gdy tej pracy jest pozbawiony.

Kolejne posiedzenie sąd wyznaczył na 24 stycznia przyszłego roku.

Fot. kapitan

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.