Dziś (14 sierpnia) w Opolu było głośno i muzycznie. Na placu Wolności, przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej można było się zrelaksować i zasłuchać w cudownej muzyce, a przede wszystkim zakochać się w pięknym śpiewie Natalii Gosztyły.

Wakacje w pełni i jak przystało na Stolicę Polskiej Piosenki w letnie niedziele można uczestniczyć w znakomitych koncertach promenadowych. Odbywają się one przez cały okres wakacyjny, czyli lipiec i sierpień. W niedzielę (14 sierpnia) o godzinie 17.00 ruszył kolejny z koncertów. Można by powiedzieć, że stały się już one tradycją Opola.

Przede wszystkim, co z pewnością przyciąga tak wielu odbiorców jest fakt, iż wstęp na koncert jest bezpłatny, dlatego, czemu by nie skorzystać z takiej okazji?

Tym razem wystąpiła Natalia Gosztyła, która zaśpiewała znakomite piosenki, zarówno polskie jak i te zagraniczne m.in.: Hurricane i I see fire. Zainteresowanie było ogromne, Natalia miała wielką publiczność, z którą udało jej się podłapać znakomity kontakt. Wszyscy z zachwytem słuchali wspaniałego występu, mowa tutaj nie tylko o ludziach na widowni, ale także tych, którzy akurat zamierzali przekąsić coś w położonej zaraz obok Grabówce.

W Stolicy Polskiej Piosenki znowu się dzieje. Odbył się kolejny koncert promenadowy

Natalia Gosztyła

– Pasja Natalii wzięła się stąd, że kiedy byłam w ciąży i wiedziałam już, że będzie to dziewczynka, zawsze powtarzałam, że będzie śpiewać i tak też się stało. Natalia śpiewa już od najmłodszych lat i spełnia się w tym co robi m.in.: właśnie na tym koncercie- mówi mama dziewczyny.

Do tej pory można było usłyszeć BIG ROLL BAND, kwartet smyczkowy OPOLE QUARTET, zespół TAKE STYLE. Wystąpił także Łukasz Szuba z zespołem, Grażyna Łobaszewska i zespół AJAGORE, kwartet smyczkowy ANGELUS oraz Danka Płotnik z zespołem. Tyle w lipcu. W sierpniu do Opola zawitali już Kamila i Tomek a przed mieszkańcami opolszczyzny jeszcze dwa koncerty: Krzysztof „PUMA” Piasecki & Katarzyna „PUMA” Piasecka i Ania Szlagowska, które odbędą się kolejno 21 i 28 sierpnia.

Organizatorami wydarzenia są: Prezydent Miasta Opola- Arkadiusz Wiśniewski i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".