Odsłonięcie muralu nieopodal domu kultury w Niemodlinie zainaugurowało tegoroczne Wojewódzkie Święto Karpia. Uroczystości i imprezy trwać będą prawie półtora miesiąca.

Już w sobotę w niemodlińskim zamku od 11:00 do 18:00 odbędzie się plenerowa impreza, podczas której obejrzeć będzie można pokaz kulinarny Beaty Śniechowskiej (MasterChef), bezpłatnie spróbować karpia  i skorzystać z porad dietetyka. Specjaliści pokażą jak szyje się rybackie sieci. Karpia będzie można kupić w promocyjnej cenie.

Inauguracja okazała się strzałem w dziesiątkę. Mural będzie się niewątpliwie cieszył powodzeniem u turystów. Nic dziwnego.  Niezwykle pomysłowo wykorzystano istniejący mur. -To pozostałość zrujnowanego amfiteatru- powiedziała nam  Katarzyna Paszula dyrektor Ośrodka Kultury w Niemodlinie.

Wojewódzkie Święto  Karpia nie pierwszy raz rozpoczyna się i obchodzone jest w Niemodlinie. Jak powiedziała burmistrz Dorota Koncewicz historyczne zaszłości doskonale uzasadniają lokalizację tej uroczystości.

Niestety hodowcy karpia nie mają powodów do radości. Nowe Prawo Wodne, które wejdzie w życie od stycznia, przewiduje znaczne podwyżki cen wody używanej do hodowli. Jakub Roszuk, prezes Rybackiej Lokalnej Grupy Działania nie ma wątpliwości, że odbije się to na cenie ryb. Zapewnia jednak, że jeszcze nie w tym roku…

A my będziemy towarzyszyć tegorocznemu świętu i relacjonować je na bieżąco.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.